Co se vám vybaví, když se řekne druhá řada reality show VyVolení? Někdo poznamená, že to byla jen nuda a velký trapas. Ale je také možné, že si zároveň vzpomene na dvojici, která ve vile během skoro celého pobytu dělala legraci. Jasně - ,,mamka a taťka" - Martin a Tony.

Dva povahově zcela rozliční lidé, kteří by si v reálu k sobě nejspíš nikdy nenašli cestu. Ale ve chvíli, kdy je zavřeli do jednoho domu s dalšími soutěžícími, se z nich stali kamarádi. Dalo by se říct, že i přátelé na život a na smrt. Alespoň tak po celou dobu reality show na diváky působili.

Tři miliony za přátelství

Ve chvíli, kdy Martin odešel poražen ze soutěže, Tony po něm smutnil a těšil se, až se s ním opět setká. Martin se na shledání těšil o to víc, když viděl, jak se z Tonyho stává stále silnější hráč.

Zúčastnil se každého Duelu, kde Tony bojoval o postup do dalšího kola. Mával, držel palec a věřil, že právě jeho kamarád vyhraje a splní, co slíbil. Během pobytu ve vile totiž Tony Martinovi řekl, že v případě jeho výhry, dostane polovinu celkové peněžní částky, tedy tři miliony korun.

Tony se stal vítězem a Martin nadšeně zářil. Jenže sliby chyby. Tonymu už není smutno. Je doma se svojí Renatou Kajdžas a tři miliony jsou najednou příliš mnoho na to, aby je věnoval kamarádovi. A tak si bulvár pěkně mne dlaně, protože má o čem psát, a z VyVolených ,,mamky a taťky" se rázem stávají najednou nepřátelé.

Nebuď naivní

Tony s Martinem však nejsou výjimkou. Vždyť již mnoho přátelství skončilo ve chvíli, kdy začalo jít o peníze. V tomto případě je složité se rozhodnout, na čí stranu se dát. Ale je jasné, že zvítězil Tony a je jen na jeho rozhodnutí, zda opravdu věnuje podstatnou částku ze své výhry právě Martinovi.

Martin doufal, že jej Tony po skončení soutěže nepodrazí. Ale možná by si měl uvědomit, že podrazit přítele může znamenat i zcela něco jiného.

Mnohem horší by byla situace, kdyby si od něj někdo půjčil peníze a nemínil mu je vrátit.

Myslím, že lidí, kterým se něco podobného stalo, není málo. Ti se mohou Martinovi a jeho problémům jenom smát, protože moc dobře ví, jak dokáží peníze zničit i dlouholeté kamarádství.

Měl by Tony splnit, co slíbil nebo je Martin jen hloupý snílek?
Ničí peníze přátelství? Jaké s tím máte zkušenosti?
Půjčila byste kamarádce větší částku?

Reklama