Je známou skutečností, že probiotika, jinými slovy kmeny mléčných bakterií, pomáhají při mnoha onemocněních a že jsou součástí nejen přirozené střevní mikroflóry, ale i dokonce vaginální mikroflóry. Mají zde nezastupitelné místo v udržování zdravého fyziologického prostředí a v ochraně vůči patogenním mikroorganismům. Jejich úbytek nebo vymizení vede k zásadním změnám osídlení těchto oblastí a umožňuje mnohonásobné přemnožení patogenních bakterií a kvasinek. Takto narušená rovnováha mikroflóry může způsobit nejen potíže při zažívání, ale i snížení imunity, záněty a infekce ve slizničních orgánech.

Mléčné bakterie v organismu napomáhají i řadě dalších příznivých fyziologických procesů. Především zlepšují trávení bílkovin a štěpení mléčného cukru laktózy, která u některých lidí může vyvolávat nepříznivé účinky. Svým účinkem na některé enzymy mléčné bakterie snižují toxický, zvláště pro růst nádorů příznivý, vliv některých složek potravy. Mléčné bakterie také příznivě regulují hladinu cholesterolu.

Významným přínosem v nabídce léčebných prostředků při nedostatku mléčných bakterií v lidském organismu, při léčbě a prevenci infekčních onemocnění močových cest a zánětů močového měchýře jsou přípravky určené pro ženy všech věkových kategorií. Svými účinky podporují léčbu těchto onemocnění a jejich dlouhodobé užívání má velký význam zejména pro prevenci před těmito chorobami.

Význam probiotik pro optimální fungování zažívacího traktu je u dospělých a zejména dětí nesporný. Mléčné bakterie napomáhají při prevenci  a odstraňování střevních potíží, průjmů a zácpy a dalších střevních onemocnění, zlepšují imunitu organismu a posilují imunitní systém. Jsou nezastupitelné při rekonvalescenci, při léčbě antibiotiky a následné obnově střevní mikroflóry, a tím i správného fungování zažívacího traktu. 

Společnost Pharma Agency s. r. o. dodává na náš trh dva probiotické přípravky v kapslích určené ženám pro orální užívání, z nichž jeden obsahuje i brusinkový extrakt, několik přípravků pro děti, a to buď v prášku pro nejmenší, nebo v kapslích pro větší děti, a praktické balení probiotického přípravku v blistru určeného zejména pro cestování na dovolenou:

Women Dophilus

Obsahuje 4 mld živých bakterií, 8 kmenů probiotických kultur a 150 mg brusinkového extraktu v jedné kapsli. Je určen ženám bez rozdílu věku. Kromě probiotických bakterií obsahuje i brusinkový extrakt, díky němuž je ideální nejen jako prevence proti zánětům močového měchýře, infekcím močových cest nebo při některých druzích vaginálních infekcí ale také i při odstraňování zažívacích potíží.

Účinky:
- pomáhá proti zánětům močového měchýře
- účinný v boji proti infekci močových cest
- odstraňování zažívacích potíží a průjmových onemocnění
- pomáhá při stimulaci imunitního systému a regulaci hladiny cholesterolu

SUPER DOPHILUS

S 9 kmeny probiotických kultur a 8 mld. živých bakterií v jedné kapsli ocení tento preparát zejména ženy všech věkových skupin, neboť složení bylo speciálně zaměřeno proti přemnožení kvasinky Candida. Super Dophilus blokuje bakterie způsobující infekční onemocnění ve vaginálním a urologickém traktu.

Účinky:
- proti přemnožení kvasinky Candida
- proti infekčním onemocněním ve vaginálním a urologickém traktu
- pro redukci poruch autonomního imunologického systému
- pro redukci příznaků chorob trávicího ústrojí - potravinové intolerance, dráždivý tračník
- proti poruchám zažívacího a trávicího traktu

 

INFANTS DOPHILUS

Obsahuje 6 kmenů probiotických bakterií ve speciální kombinaci a složení odpovídající potřebě zdravé kojenecké střevní mikroflóry. Je určen pro nejmenší děti do 5 let, a tomu odpovídá i prášková forma, umožňující rozpuštění přípravku ve vodě nebo jiné tekutině. Obsahuje kmen bifidobacterium infantis, který se vyskytuje pouze ve střevním traktu kojenců.

Účinky:

    

    - pomáhá pří prevenci a léčbě průjmových onemocnění

    - účinný při odstraňování zažívacích potíží - zácpa, nadýmání, plynatost, průjmy, zlepšuje

      stravitelnost potravy a střevní peristaltiku

- při rekonvalescenci po léčbě antibiotiky, kde se podílí na obnově střevní mikroflóry

- podporuje stimulaci imunitního systému a pomáhá zlepšovat obranyschopnost organismu

Children Dophilus

Obsahuje  2 mld. živých bakterií a 6 kmenů probiotických kultur v jedné kapsli. Složení přípravku odráží změny ve složení střevní mikroflóry dítěte a udržuje ji v rovnováze. Má pozitivní vliv na posilování imunitního systému dítěte.

Účinky:

-          - vhodný pro rekonvalescenci po léčbě antibiotiky při obnově střevní mikroflóry

-          - udržuje u dítěte zdravou a optimální střevní mikroflóru

-          působí proti poruchám zažívacího a trávicího traktu

Travellers Dophilus

Obsahuje 3 kmeny bakterií mléčného kvašení v kombinaci optimálně ovlivňující a snižující rizika střevních a zažívacích potíží při cestování. Přípravek je určen zejména při cestách a pobytu v exotických zemích s odlišnými klimatickými podmínkami a stravovacími návyky. Přítomnost bakterie Enterococcus faecium zaručuje vysokou stabilitu a účinnost přípravku bez ohledu na vyšší teploty při cestování.

Účinky:

-proti průjmům a střevním obtížím při cestování

- na úpravu zazívání

- posilování obranyschopnosti a imunity organizmu při pobytu na cestách

Přípravky řady Dophilus lze zakoupit pouze v lékárnách, kde je zajištěno správné skladování a odborná péče. Všechny přípravky si udržují vysokou kvalitu a účinnost,i když jsou krátkodobě skladovány v běžných letních teplotách,např. při cestování na dovolené.

Podrobnější informace o jednotlivých přípravcích můžete nalézt na stránkách www.probiotika.cz nebo www.dophilus.cz. 

 

Reklama