Také jste protáhly obličej nad touto „populární“ trojkou? Znám šílenkyně, které perou dvakrát denně, žehlí i ponožky a úklid povýšily na hobby. No co, řeknete si, pere za ně automatka, při žehlení shlédnou oblíbené seriály a při úklidu si odpočinou. Mají to místo sportu. Kdybych si měla já vybrat z těchto domácích aktivit, asi bych volila úklid. Pro mě je to relax. Vždycky, když jsem měla začít kreslit a viděla před sebou tu odstrašující bílou plochu a žádný nápad  v hlavě, popadl mě uklízecí amok. Byl to vlastně takový rituál, chtěla jsem mít nejen čistý stůl, ale i všechno okolo sebe, aby mě už nic nerozptylovalo. No a pak s čistou hlavou došlo i na ten papír.

Na praní mám zajímavou vzpomínku. Když bylo našim dvojčatům půl roku, pronajali jsem si chalupu v jižních Čechách s vidinou letní idylky: Batolící se děti na zeleném pažitu, borůvkový koláč s vonící kávou a bílé vlající plenky na prosluněné zahradě. Nic z toho se nekonalo. Sotva jsme vybalili, začalo lejt a prudce se ochladilo. Tandem řvoucích dětí, kouřící kamna a mokré pleny rozvěšené po celé chalupě, mi nápadně připomínaly ,,Vejce a já". Teď už se tomu směju, ale tenkrát jsem myslela, že asi zešílím.
Dnes se mi dokonce pod dojmem tohoto tématu zdál sen. Vešla jsem do místnosti plné špinavého prádla, všude džíny, montérky a samé modré věci. A pochopitelně žádná pračka, jen řada černých kýblů a v nich valchy. ,,To musíte za dnešek vyprat,“ zazněl hlas, a v tom jsem se probudila. Prací noční můra.

A žehlení? Oddaluji, jak můžu. Má nechuť k žehlení je přímo úměrná s rostoucí horou vypraného prádla. A když už koš přetéká a děti se v něm přehrabují jak slepice na hnojišti, nezbývá nic jiného, než ten Mont Blanc zdolat. Nakonec se přece jenom dostaví ten blažený pocit jako po sportovním výkonu, když před sebou vidím ty pečlivě složené komínky voňavého prádla.Uznávám, asi jsem houby hospodyňka. Jste lepší?

Jak jste na tom s domácími pracemi?
Které vykonáváte ráda a které nesnášíte?
Pomáhají vám děti, manžel?
Chtěla byste mít hospodyni?
Živila jste se vy jako hospodyně?
Máte na úklid vyhrazené dny?
A co generální úklid?
Využila jste někdy úklidovou službu?
Byla jste spokojená?


Napište mi o tom. Nejlepší příspěvek vyhrajte úžasný dárkový balíček obsahující přípravky: 6 kg pracího prášku Palmex, Silan 1 l, Perwoll 1 l

To už stojí za tu námahu, co myslíte?

Reklama