Delší dobu sledujeme Radku, která si v rámci novoročních přání přála najít novou práci. Radka je účetní a musí opustit firmu, kde doteď pracovala – na její místo se vrací kolegyně z mateřské dovolené.

 

 

Radka řešila své budoucí zaměstnání s předstihem, začala už v lednu, i když pozici musí opustit až v červnu. Štěstí přeje připraveným – i když hledala práci účetní v regionu Pardubice, Kolín, Kutná Hora, během dvou měsíců ji našla.

 

Hledání práce předcházela dobrá příprava – Radka vsadila nejen na své kontakty, ale také využila služeb pracovního portálu www.prace.cz

 

Radko, jak se vám vede, zaujaly vás v poslední době nějaké inzeráty? 

V poslední době mě zaujalo hodně inzerátů na www.prace.cz, proto jsem prostřednictvím serveru odeslala celkem dost životopisů spolu s motivačním dopisem.

 

Zúčastnila jste se nějakého pohovoru?

Některé firmy nebo agentury se mi ozvaly s tím, že momentálně pro mě nemají odpovídající zaměstnání, ale nechají si mé údaje pro další zpracování. Některé společnosti se neozvaly vůbec a ve dvou případech jsem byla pozvána na pohovor. Oba pohovory jsem absolvovala v jednom týdnu. V prvním případě jsem měla pocit, že nejsem úplně na tom správném místě. Nevím, čím to bylo, byl to prostě jen pocit, ale dám na své instinkty. Ve druhém případě to bylo jiné, myslím, že tam jsme byli naladěni na stejnou strunu, a proto jsme se dohodli a od 1.dubna nastupuji. Zajímavé bylo i pojetí pohovoru. Sešlo se nás tam pět žen, v různém věku.


Předpokládala jsem, že nás budou volat jednu po druhé, ale to jsem se mýlila. Pozvali nás všechny najednou a kladli nám otázky typu, zda už jsme někdy dělaly účetní, na současné změny ve mzdách apod. Potom nás odvedli zpět na chodbu a zvali si nás po jedné. Nevím, na co se ptali ostatních, ale předpokládám, že otázky měli stejné.


Tedy jak dlouho dělám účetní, proč odcházím ze zaměstnání, jaké programy ovládám a součástí byla i praktická zkouška za účasti současné účetní.

 

Využila jste při pohovoru nějaké rady, kterou jste získala díky portálu www.prace.cz?

Především jsem se dobře připravila. Našla jsem si na internetu dostupné Informace o společnosti, abych věděla, čím se vlastně ten konkrétní zaměstnavatel zabývá. Pak jsem se připravila na otázky, které mě mohou čekat, štěstí přeje připraveným. Inspiraci jsem brala z vlastních zkušeností a také z rad na portálu www.prace.cz

 

Takže jste si našla práci, to vám moc gratulujeme! Co přesně budete dělat? Jak se těšíte?

Děkuji za blahopřání. Samozřejmě se moc těším, jsem spokojená s náplní práce i platovým ohodnocením. Budu pokračovat v podobné práci jako dosud, tedy účetnictví a mzdovém účetnictví. Samozřejmě nějaké rozdíly tam budou, ale dohodly jsme se se současnou účetní, že mě zaškolí. Odchází do důchodu, takže jí o nějaký ten čas nejde.

 

Co byste vzkázala ostatním čtenářkám, které hledají práci?

Důležité je nevzdávat se, nepropadat beznaději a stále posílat životopisy na všechny strany, jednou to musí vyjít. Řídím se heslem: Co Tě nezabije, to tě posílí. A také: Když nejde o život... A proto hlavu vzhůru a prodat to, co umím. 

Radku nyní čeká ještě návštěva redakce Žena-in, kde si převezme dárky od Žena-in a od www.prace.cz a následně ji proměníme – proměna proběhne v salonu Joshua druhý týden v březnu. Takže samé příjemné věci!  

Co Radka získá?

  • Poukaz v hodnotě 5000 Kč na nákup oblečení
  • Kosmetický balíček v hodnotě 3000 Kč (krém od značky Vichy, dekorativní kosmetika od Coty, vůně Lancome)
  • Proměnu vizáže od renomovaného kadeřnického studia spolu s nalíčením (v hodnotě 5000 Kč)

Máme radost, že je přání splněno!