Evo, jak budete trávit letošní Vánoce?
Letošní Vánoce budu trávit klasicky doma jako každý rok.

Máte ráda praktické dárky, nebo preferujete ty “měkké“, módní? Jaké oblečení nejraději nosíte?
O módu se moc nezajímám, ale dbám na to, co sportovního nosím, protože jsem buď půl roku v zimě, nebo se naopak půl roku v létě potím na tréninkách. V zimních měsících nedám ani ránu bez merino oblečení, mám termoprádlo od značky Kari Traa a jsem z něj nadšená. Zaprvé vypadá hezky a za druhé mi v něm není zima, i když je mínus patnáct nebo dvacet. Mám ráda i vlněné svetry Kari Traa a kabáty, ať už úplně zimní nebo parky do deště. V létě zase nosím různé legíny, kraťasy, tílka... To mě baví.

Co je pro vás u oblečení důležité? Podle čeho si vybíráte, co budete nosit?
Podle toho, aby se mi oblečení líbilo a sedělo mi, splňovalo funkčnost, pohodlí a vypadalo dobře.

Máte oblíbený materiál nebo barvu oblečení?
Myslím, že mám oblíbenou modrou, protože dost věcí je modrých. Zároveň se ale nebráním čemukoliv. Pokud jde o materiál, je to jednoznačně vlna nebo kombinace s vlnou – aby to bylo měkoučké a heboučké. (smích)


Vzpomínáte si na nějaký nezapomenutelný dárek, který jste pod stromeček dostala, třeba i z dětství?
Myslím, že velký odvaz byl, když jsem jako malá dostala nové lyžáky, to bylo úžasné! A pak byly vtipné dárky, co jsme dostávali společně já, ségra a moji dva bratranci. Byly úplně stejné, šlo o takové různé blbosti od mámy. To bylo úsměvné. Já dostávám vždycky skvělé dárky, protože mám okolo sebe skvělé lidi.

Jedním z nejúžasnějších dárků, co jste kdy dostala, byl jistě ten za zlatou jízdu na olympiádě v Soči. Tehdy jste se stala šťastnou majitelkou koně Pepina. Stíháte si na něj udělat čas?
Ano, Pepina pořád mám. Jezdím, když můžu. Ségra mi s ním pomáhá, takže se o něj staráme obě dvě a když mám čas a jsem v Praze, pokouším se za ním jet minimálně dvakrát, třikrát týdně. Na jaře jsem za ním chodila každý den.

Jaké jsou vaše další koníčky kromě koní?
Asi celkově sport, surfing, volno a cestování. A užívání si toho, že jsem na světě!

Když už jsme u sportu… stále čekáte kvůli koronavirovým omezením na start sezony. Co od ní očekáváte?
Na to se mě zeptejte na jaře, za půl roku, protože to opravdu nevím a myslím si, že je ve hvězdách, jak to všechno bude.

Na začátku rozhovoru jsme probírali vaše vánoční přání, co si přejete do nadcházející sezony?
Asi jako vždycky – jezdit, co nejlíp to půjde!

Nej Evy Samkové

  • Největší sportovní ikona: „Co se týče snowboardcrossu, tak Maëlle Ricker, kanadská snowboardcrossařka.“
  • Nejsilnější sportovní zážitek: „Světový pohár ve Feldbergu, když jsem ve finále vystartovala později, a i tak jsem vyhrála – to bylo hodně silný! A vlastně jakýkoliv těžký závod, který dopadl dobře. A ostatně i ten, který nedopadl dobře, ale pak něčemu pomohl.“
  • Nejoblíbenější zvíře: „Kůň a pes.“
  • Nejoblíbenější jídlo: „Když jedu domů do Vrchlabí, tak kuře na paprice od babičky.“
  • Nejoblíbenější hudební interpret: „Je těžké vybrat nejoblíbenějšího, mám jich spoustu, třeba Jamieho Culluma, Tracy Chapman, Tata Bojs, Monkey Business, Zuzanu Navarovou...“
  • Nejoblíbenější kousek v šatníku: „Sportovní podprsenka.“
  • Nejoblíbenější barva: „Asi modrá, ale nebráním se ničemu... Když to tedy není svítivě růžové.“ (smích)
  • Nejoblíbenější film: „Mám jich hrozně moc. Možná, ten, co jsem viděla naposledy, a to byl film Gone Girl (Zmizelá), ten se mi líbil hodně. A jakýkoliv gangsterky.
Reklama