Krásné novoroční předsevzetí zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Tina5. Rozhodla se, že se bude na lidi letos více usmívat...

Když potkáte usměvavého člověka, hned se vám rozzáří den. Čtenářka Tina5 si dala velice hezké novoroční předsevzetí...

A já se vás ptám, milé čtenářky, kdy jste šla naposledy venku s úsměvem?


Milá redakce, novoroční předsevzetí je asi na začátek ledna téma tak očekávané jaké v prosinci vánoční téma. Ale nevím, zda má novoroční předsevzetí takovou sílu, abychom jej dokázali splnit a vytrvat v našem úsilí.
Ano, znám člověka, který vydržel, je to můj tatínek, který byl silný kuřák a přestal kouřit, prostě o půlnoci típl poslední cigaretu a bylo to. Nebylo to snadné, ale už je to 30let a nekouří.
Ale jinak nevidím nějaké viditelné výsledky, možná je to tím, že se nikdo nechlubí. Jen mám dojem, že se druhého ledna zaplní posilovny a tělocvičny a koncem ledna už tam je opět ta stará známá parta... co mi to
jen připomíná?
Novoroční předsevzetí si nedávám, tak jako nejásám 1. 1. v 0:00 hod, nevím, proč bych měla. Že budem psát jiné číslo v datumu? Že zas mají některé podniky důvod ke zdražování?
Hubnout jsem začala na podzim, přes vánoční svátky jsem nenabrala tolik, jako kdybych se cpala bez přemýšlení, takže jen pokračuju v hubnutí a zdravějším jídelníčku.
Ale jedno bych v novém roce chtěla: více se usmívat na lidi. Být lepším filtrem toho zla. Když mi někdo vynadá, neventilovat to dál. Když je na mě úřednice velmi nepříjemná, oplatit ji to úsměvem a ještě pěkně poděkovat, třeba se chytne za nos. Zažívat tu krásnou předvánoční atmosféru, kdy se na sebe lidé usmívají, jsou milí, nehádají se, nenapadají jeden druhého v nesmyslných internetových hádkách častěji než jen jednou ročně...
Pomalu ale jistě zjišťuju, že peníze nejsou vše, ano je velmi těžké, když nejsou, ale bez přátel, bez přátel se žije mnohem hůř. Chtěla bych mít pár přátel, na které se mohu spolehnout a moc moc bych si přála, aby mí přátelé věděli, že i na mě se můžou kdykoli a s čímkoli obrátit.

Krásný nejen druhý leden!
Tina5

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. ledna 2012: Novoroční předsevzetí

Dnes se téma víc než nabízí...

  • Dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? A proč zrovna tohle?
  • Povedlo se vám někdy novoroční předsevzetí?

HubnemeJe tu rok 2012 a první editační téma v magazínu ŽENA-IN.cz. Zajímá mě dnes, zda jste si dala letos nějaké novoroční předsevzetí, a proč právě tohle? Psát mi můžete i historky minulé, tedy jestli vám někdy nějaké novoroční předsevzetí vyšlo a co všechno jste pro to musela udělat. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Posílejte je na e-mailovou adresu níže, a chcete-li mít šanci na zveřejnění a možná i na dárek, ať v naší poště přistanou nejpozději 2. ledna 2012 v 15.00 hodin. A co bude tím slíbeným dárkem? Kniha Hubneme s rozumem tvořivě (vydalo nakladatelství SmartPress).

Reklama