Zima je snad už konečně za námi a v obchodech se k naší radosti objevily nové kolekce jarní obuvi. Je zcela pochopitelné, že už máte svých kozaček a sněhulí tak trošku po krk a nadšeně se vrhnete do prodejen s úmyslem pořídit si jarní trendy kousek do svého botníku.

Většina z nás, dámy, má v botníku až několik desítek párů obuvi, které sice milujeme, ale jejich krémování a čištění je naše noční můra. Sebekvalitnější obuv však bez náležitého ošetřování dlouho nevydrží a nemůžeme se pak divit, že boty zakrátko vůbec nevyhlížejí jako nové. Proto vám přinášíme krok za krokem super rychlou a jednoduchou metodu, jak boty právě přinesené z obchodu správně hýčkat.

 

 

i Impregnace

Skutečnost, že na scénu nastupuje teplejší počasí, neznamená, že není nutné boty impregnovat. A to hned před prvním použitím a prvním krémováním. V obchodě si nechte odborně poradit a vyberte společně s prodavačem pro nováčka ve vašem botníku ten nejvhodnější impregnační přípravek. Nejlepší je určitě varianta ve spreji. Kožené a textilní boty pak doma naimpregnujte hned třemi vrstvami, které po nastříkání ze vzdálenosti cca 20 cm nenecháte zaschnout, ale pouze vsáknout. Přestat můžete, až když se impregnační látka už nevsakuje, ale stéká po povrchu materiálu. Poté nechte obuv dobře vyschnout na vzduchu.

V závislosti na počasí nezapomeňte impregnaci pravidelně opakovat. Pozor, impregnace výrazně zvýší odolnost obuvi nejen proti vodě ale i špíně.

Kiwi tip: Kiwi Aquastop
                   Účinná impregnace ve spreji, která odpuzuje vodu a chrání useň, velur, nubuk a tkaniny
před nasáknutím vodou. Vhodný pro všechny barevné odstíny.

 

i Čištění

Nic proti navlhčenému papírovému kapesníčku, ale v jarním blátivém počasí je mnohem praktičtější používat profesionálního pomocníka pro očištění bot - speciální čisticí ubrousky na kůži. Jsou praktické a hygienické, obsahují výživné prostředky, jemně čistí hladkou kůži, leští ji a nezanechávají šmouhy.

Jak si vzorově očistit boty v pohodlí domova? Nejprve obuv zbavte hrubých nečistot (kartáčem očistěte podrážky) a nechte ji vyschnout buď na napínácích, nebo vycpěte papírem. Pak pečlivě dočistěte čisticími ubrousky. Před dalším ošetřením opět počkejte, až boty úplně uschnou.

Kiwi tip: Kiwi Cleaning Wipes

Pohotovostní čisticí ubrousky nejen na kožené boty, ale všechen materiál z kůže (rukavice, kabelka, peněženka či sedadlo auta).

 

 

i Výživa

Kožené boty jsou nádherným doplňkem oděvu – ale při nedostatečné péči kůže vysychá, praská, stává se méně odolnou proti zašpinění i vlhkosti. K dokonalému vyživení obuvi používejte nejlépe produkty s obsahem přírodních olejů a přírodního vosku parafínu. Naneseme je na boty kartáčkem, dobře rozetřeme a po zaschnutí přeleštíme jemným kartáčkem nebo hadříkem.

 

Na trhu jsou k dispozici kromě klasických hutných krémů na boty i moderní přípravky s tekutější konzistencí s houbičkovým aplikátorem, pomocí něhož se na obuv roztírají. Další postup je stejný – záleží jen na vašem výběru.

Kiwi tip: Kiwi Express Cream  

                     Vyživující a samoleštící krém v jednom pro dlouhotrvající ochranu a lesk.            .

    Kiwi Shoe Polish  

                     Klasický krém na obuv v plechové dózičce, na trhu je již od roku 1903.

                Kiwi Shoe Cream

                    Jemný krém s dobrými krycími vlastnostmi v tubě s aplikátorem.

 

i Leštění

Na očištěnou a ošetřenou obuv lze nanést pro oslnivý efekt ještě lešticí prostředek. Je opravdu důležité používat leštidla až na náležitě připravené boty, protože při aplikaci na obuv neošetřenou se leštidlo může nežádoucím způsobem vrstvit, šupinkovatět a olupovat se. Velmi praktické jsou samolešticí houbičky – pigmenty rozptýlené v lešticí tekutině doslova rozzáří přirozenou barvu obuvi.

Kiwi tip: Kiwi Instant

                    Tekuté voskové leštidlo pro okamžitý lesk a oživení barev.      

                    Kiwi Express

                    Samolešticí houbičky s lešticí tekutinou a s pigmenty pro dlouhotrvající lesk.           

 

 

i Osvěžení

Nohy se bohužel potí každému bez výjimky. Nepříjemnému pocitu ze zápachu obuvi lze ale předejít pravidelným používáním antibakteriálního osvěžovače obuvi. Účinně neutralizuje pach v běžné i sportovní obuvi a vy se tak můžete bez obav kdykoli a kdekoli vyzout. Pro vaše nové kozačky z jarní kolekce se bude nejlépe hodit osvěžovač ovládaný shora, vybavený navíc systémem pata – špička. Nebudete tak muset do boty strkat ruku a nepohodlně manipulovat. Stačí prostě zasunout dovnitř a seshora stlačit. Pak už si budete moci jen užívat čtyřiadvacetihodinový efekt v celé botě.

Kiwi tip: Kiwi Fresh Force  

                    Unikátní antibakteriální sprej s dvojitým rozprašovačem, s neutrální i citrusovou parfemací

 

 

 

Všechny informace naleznete na www.kiwicare.cz

                    

Reklama