Stará se vám hlavně o oblečení. I když na něj hodě naložíte, nikdy nereptá. I bez oblečení  vypadá dobře a dělá v interiéru parádu. Rozhodně větší než zaprášený rotoped. O kom nebo o čem je řeč?

Vlastně ani nevím, jak zní jeho oficiální název, ale já ho znám pod výstižným pojmem „němý sluha“. Je to vlastně „pohotovostní“ stojan na oblečení, které hned neodkládáte do skříně, protože si ho chcete zase brzy obléknout. Nebo si na něj připravíte oblečení na druhý den, aby bylo k dispozici, a vy nemuseli ráno štrachat.

Němý sluha může být různých tvarů, výšek, barev i materiálů, z nichž je vyroben. Ale vždycky bude obsahovat to základní: ramínko na sako, svetr či košili a druhé na kalhoty, pokud možno s protiskluzovou úpravou.

Němý sluha vám udělá skvělou službu, když chcete mít v ložnici (nebo klidně i v jiné místnosti, kde se převlékáte) pořádek. Odpadne neestetické a pro někoho iritující povalování „hadrů“ po židlích, komodách, postelích a zmíněných rotopedech, které se ve většině domácností staly (dříve či později) odkladištěm svršků.

Zkrátka němý sluha vás naučí pořádku a disciplíně. Protože když už si ho pořídíte, nedá vám, abyste jeho služeb nevyužívali.

Po němém sluhovi už toužím delší dobu a mám na něj už vyhrazené místo. Možná pořídím rovnou dva, abychom se o něj nepřetahovali.

Němý sluha na obrázku se jmenuje PETALO, je vyráběn tradiční metodou z ohýbaného bukového dřeva, a navrhla ho italská designérka Eugenia Minerva.

Foto: Ton

Reklama