Minulý týden jsem se zúčastnila mini kurzu antistresové techniky. Bylo to báječné dopoledne ve společnosti úžasných žen, které se učily pod vedením lektorky Jany Černotové zastavit doslova uprostřed rušné křižovatky svého života. Dva cviky, které lze snadno pochopit na základě popisu a fotografií, vám dnes ukážeme. Ať přinesou do vašich dní to vytoužené zvolnění...

Solnička pro zklidnění

Jednoduchý cvik, jenž zlepšuje náladu, odstraňuje obavy, starosti a nejistotu. Zkrátka ideál pro každou ženu.
Solnička pro zklidnění
Jak na to: Posaďte se s rovnými zády. Pokrčte levou paži, dlaň obrácenou vzhůru umístěte přímo pod solar plexus. Pokrčte také pravou paži a rukou vytvořte „solničku“ - čtyři prsty pokrčené, palec natažený.
Zhluboka dýchejte a zároveň pohybujte pravým předloktím jako byste palcem sypaly sůl na levou dlaň. Opakujte alespoň po dobu 10 dechových cyklů.

Zazpívejte si mantru SÓ HAM

Jak na to: Sedněte si na paty s rovnými zády (může být i sed na židli). Na obou rukách nehet ukazováčku směřuje ke kořenu palce, ostatní prsty jsou u sebe a natažené. Dlaně směřujte vzhůru, paže natáhněte a jednu zvedněte nahoru asi na 45° - viz obrázek. Nyní zazpíváte “SOOOOO” a v průběhu dlouhého zpívání “HAAAAAM” si obě paže vymění své pozice. Opakujte aspoň pětkrát.
Zklidňující antistresová technika - mantra SÓ HAM

Naučte se každý den udělat něco málo pro svou pohodu. Ať už jsou to výše uvedené cviky, procházka na čerstvém vzduchu nebo poslech uklidňující hudby. Mějte se sebou trpělivost. Člověk si na své problémy zadělává roky, a tak snad ani nemohou odejít jako mávnutím čarovného proutku. Ale dá se pro vnitřní klid udělat hodně věcí. Neodkládejte změnu!

Něco navíc

  • Potřebujete zklidnit mysl? Vyzkoušejte levandulový olej - nejlépe do aromalampy, ale prodává se také ve spreji.
  • Dobrým pomocníkem jsou Bachovy esence, které si můžete vybrat (případně s pomocí terapeuta) podle svého aktuálního problému. Nic nezkazíte směsí ANTI STRES.
  • Večer si dopřejte sklenku teplého mléka s medem nebo lžíci makového oleje (lisovaný zastudena).
  • A i odborníci na výživu se shodují na tom, že svým nervům prospějete čtverečkem opravdu kvalitní čokolády.

Dopřejte si chvíli pro sebe na vlnách uvolnění

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama