Praktická zkouška probíhala na pitevně. Naštěstí jsem si vylosovala pitvu ptáka a ne savce. Zrovna totiž ležel v mrazáku takový macatý německý ovčák a s ním se mi nechtělo prát.... Ty jo, to jsou maturitní zážitky!

Dneska krátce na odlehčenou

Písemná zkouška z češtiny byla levou zadní Kroutil hlavou jen češtinář proč chci pořád další a další papír. Měli jsme minimální limit délky textu, nikoliv maximální,tak jsem se vyřádila.Pro úspěch: připuštěna....tedy k maturitě.

Praktická zkouška probíhala na pitevně. Naštěstí jsem si vylosovala pitvu ptáka a ne savce. Zrovna totiž ležel v mrazáku takový macatý německý ovčák a s ním se mi nechtělo prát. Ještě hrozilo, že budu ohledávat kořínek. To je takový ten chumel vnitřností, co zůstane viset na průdušnici. Na jatkách to dávají bokem kůli veterinární prohlídce. Nicméně vyšla na mne slepice. Kriminálka Miami je proti mně banda cucáků. A jak si tak čtu ve slepici a zásobuji maturitní komisi výčtem jejich chorob a bídného výživového stavu, uniklo mi, že přihlíží i profesorka, která měla školní stáj na starosti. Za pitvu mi přibyla jednička a jeden kyselý pohled upřený až do konce maturit do zad.

Nemoci hospodářských zvířat jsme sfoukly s profesorkou rychle protože jsem ji přesvědčila, že téma mastitid je natolik široké, že 15 minut stačí jen na povrchní vyprávění. Taky že jo, k těm nejnechutnějším formám jsem se ani nedostala.

V češtině byl zádrhel. Nějak jsem si nemohla vzpomenout na národního obrozence Palackého. Hostující profesorce jsem zřejmě padla do oka, protože mi urputně napovídala. Bohužel zrovna na to ucho, které bylo od svaťáku z plovárny zalehlé. Ze zoufalství a odzírání jsem vyhrkla: Palach !  Češtinář, vytáhl obočí jak roletu:“ No Kristino! „ 

Já jen:“ Blbost, že jo. Něco mi říkalo, že Palach uhořel později.“  No nervy udělaly své.

Zbytek matury znám jen z vyprávění. Ale zlý jazykové tvrdí, že to bylo s vyznamenáním:)

TTT

pozn.redakce: text neprošel redakční úpravou

_____________

Díky moc za maturitní příspěvek, Vy jste pořád originální, i v té maturitě. Počínaje pitevnou - konče „málem upáleným „Palackým“)))) Každopádně, alespoň máte na co vzpomínat. Chytří maturanti jsou nudní i pro profesory:)

Hezký - sluníčkový - den

Saša

Téma dnešního dne 11. května - maturity

Maturity jsou v plném proudu. Od dob „Cesty do hlubin študákovy duše“ prošly různými změnami. Ať už k lepšímu nebo k horšímu. Co však zůstává neměnné, jsou samotní studenti. Zkoušky je neminou v jakékoliv době.

Tématem dnešního vydání jsou maturity. Schválně uvádím množné číslo, poněvadž si budeme povídat nejen o maturitách našich, ale i o maturitách našich dětí (pokud tedy už doma maturanty máte)... a je také možné, že se nám ozve i nějaká letošní maturantka.

Někdo zvládá maturitu levou zadní, jiný se stresuje a je přesvědčen, že ji „neudělá“. Další k ní není ani připuštěn. Směrnice maturit se pořád mění, neměli jsme to jednoduché my, naše děti to snad mají ještě složitější. Udělat ji ale chceme všichni.

Pište nám milé čtenářky, jak jste tuto „zkoušku dospělosti“ zvládly vy.

  • Jaké máte vzpomínky na učení - mučení
  • Jaké máte vzpomínky na profesory, zda vám pomáhali, nebo si na vás (či na vaše děti) naopak zasedli
  • Zda jste se maturity bály, nebo jste se těšily
  • Zda jste ji udělaly napoprvé, nebo až napodruhé
  • Jestli jste pocítily, že jste najednou dospělé :)
  • Jestli a jak vám pomáhali rodiče (třeba jako ve zmíněmém filmu pro pamětníky)
  • A také jak jste ji oslavily!!!

A pokud máte doma maturanty, držíme jim palce !!!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvěk odměníme knihou - Cesty, které voní jídlem, díky které můžete cestovat, vařit i poznávat :)

kniha