Tomáš a Tamara Klusovi

t.jpg
Foto: Profimedia

Bujaré večírky, posezení s přáteli i počátky jejich lásky a narození tří dětí. To všechno prožili Klusovi za dlouhá léta v mezonetovém bytě v pražských Nuslích. Není divu, že si k němu museli vybudovat vztah. Jenže jak se rodina rozrůstala, začal jim být těsný. Tak se nakonec rozhodli usídlit na venkově. Koupili pozemek kousek od Mníšku pod Brdy, aby tu postavili nový domov. Trvalo jim šest let, než se mohli nastěhovat. Den D nastal před rokem. „Dojetí střídá únava. Ale stálo to všechno tak moc za to!“ napsala tehdy Tamara na svém instagramovém účtu. Od té doby už se stihli zabydlet. A nejen oni. Mají i pořádný zvěřinec, hlavně hejno slepic, které slavný písničkář miluje už od dětství, kdy jezdil na venkov za prarodiči.

Matěj Stropnický a Dan Krejčík

„Stěhujem se s Danem na venkov. Prahy jsem si prozatím užil a trochu bych řekl, že je to vzájemné,“ sdělil politik a herec před čtyřmi roky svým fanoušku na facebookovém profilu. To ale ještě nikdo netušil, že velkoměsto vymění za zámek ze 17. století v Osečanech na Příbramsku. Nebyl to však honosný palác, nýbrž vybydlené stavení s velkou zahradou, které dlouhé roky nemohlo najít kupce. I proto ho získali za pouhých 12 milionů korun. Dnes už v něm spolu spokojeně žijí a dokonce hostí hned několik ukrajinských uprchlíků. Ale s rekonstrukcí stále nekončí. Do toho, co zvládnou, se pouští vlastníma rukama, i za pomoci dobrovolníků. Můžete se zapojit i vy. Nebo se tam jen vydat na prohlídku. Provedou vás sami zámečtí pánové, kteří dělají vše pro to, aby zachránili kulturní dědictví.

Eva Burešová a Přemek Forejt

62eba6594c44aobrazek.png
Foto:  Pavel Machan CNC / Pavel Machan, Marek Pátek / CNC / Profimedia

Seriálová hvězda a šéfkuchař toho během dvou společných let stihli hodně. Od početí miminka až po letošní koupi krásného domu s ještě krásnější zahradou s jezírkem. Jejich venkovské království se nachází nedaleko Benešova, v obci Struhařov. „Našli jsme šťastné místo,“ napsala herečka na svém instagramovém účtu k fotce syna Nathaniela hovícího si na molu. Už brzy k němu a Přemkově dceři Stelle přibude další parťák, nebo parťačka. Nastávající maminka porodí každým dnem.

Andrea a Mikoláš Růžičkovi

Původem slovenská herečka a modelka známější pod dívčím jménem Kerestešová žila s hudebníkem roky v Praze. Jenže se dvěma malými dětmi se do bytu už nevešli. A tak se rozhodli koupit chalupu nedaleko Vrchotových Janovic, kde teď mají více prostoru ke spokojenému životu. Ale abyste si nemysleli – na relaxaci příliš času nemají. Svůj dům snů totiž postupně rekonstruují. „Naše nové místo na život, co má starou duši, možná už i trochu vyhaslou. Zapomenutou v čase. Ten dům jsme začali opravovat a chceme mu vrátit život, světlo, dětský smích a vůni čerstvě upečeného jahodového koláče,“ podělila se před dvěma roky s fanoušky na sociálních sítích o novinku a fotografii ze dvora jejích stavení. Původní byt v Praze si ale kvůli práci nechali.

Veronika a Biser Arichtevovi

Bývalý panský dům z 19. století před rekonstrukcí učaroval před dvěma roky herečce a režisérovi Arichtevovým. „Má vysoký stropy a obrovský dveře, silný zdi a všude je hodně světla. Ale hlavně má krásnou atmosféru, kterou se budem snažit uchovat. Přesně vím, kde budu jednou sedávat každý ráno s kávičkou a koukat na Luku, jak mi ničí rododendrony. Na tom prvním schodě na zápraží,“ napsala tehdy Veronika v instagramovém příspěvku. I oni si přáli vychovávat své děti (zatím mají jen syna Luku) v lůně přírody. Jenže kdy se tam z vily v pražském Slivenci odstěhují, je zatím ve hvězdách. Jak už to bývá, plány nabírají zpoždění a rozpočet narůstá. Ale už se to prý blíží ke zdárnému konci, jak Veronika před pár dny uvedla na svém Instagramu: „Dneska jsem tam po dlouhý době měla pocit, že už to není ten rozbořenej barák. Prej až bude střecha, a ta prej bude brzo, tak už to pojede.“

Zdroj informací: Zámek Osečany Bude, Instagram a Facebook Tomáše Kluse, Tamary Klusové, Andrei Růžičkové, Veroniky Arichtevy, Matěje Stropnického a Evy Burešové, Wikipedia, MF DNES

Čtěte také:

Reklama