Z celkem 18 instalací bude 12 umístěných na zcela nových lokacích. Poprvé se rozsvítí například základní škola nebo ministerstvo dopravy. Mezi nejvýraznější jména letošního ročníku patří architektka Eva Jiřičná a její tajemný světelný meteorit ve Vojanových sadech.

5d9f0f0461525image.pngFoto: Shutterstock

Letošní novinkou je možnost využít zdarma mapu v rámci festivalové aplikace. Největší instalace v historii celého festivalu bude promítána nad hladinou Vltavy na 180 000 m3 mezi Smetanovým nábřežím a Střeleckým ostrovem. Za jejím vznikem stojí audiovizuální umělec Jakub Pešek a festival bude touto instalací zahájen dnes v 19:00.

Nebude chybět ani 3D videomapping. Ten se letos odehraje na fasádě Tyršova domu, na kostele na Karlínském náměstí nebo na budově základní školy na Lyčkově náměstí.

Každoročně festival navštíví kolem 600 tisíc lidí. Vzhledem k plánovanému rozloučení se zpěvákem Karlem Gottem bude v pražských ulicí opravdu husto. V sobotu 12. října, v den státního smutku, uctí Signal Festival památku Karla Gotta minutou ticha v 19:00 na Karlínském náměstí.

Kompletní program si můžete prohlédnout ZDE

Zúčastníte se festivalu?

Reklama