Pražákům dnes dopoledne nešel proud. Když se tohle stane ve večerních hodinách, člověka to svádí k vyprávění strašidelných historek při zapálených svíčkách. Ale co přes den, když musíte sedět v práci? S kolegou Jakubem jsme se rozhodli, že nebudeme zírat do vypnutého monitoru a vyrazili jsme ven s foťákem.

Přestože se bez elektřiny se ocitly celé čtvrti, jako například Jižní město, Pankrác nebo Vinohrady, my jsme zjistili, že ne všude jsou skutečně bez proudu. Tramvaje se zastavily jen na chvíli, rozjely se znovu do cílových stanic během několika minut, metro též. Ani s eskalátory to nehnulo. Ministerstvo zdravotnictví svítilo a vedlejší budova, v níž sídlí pobočka banky, též.

Naopak malý obchůdek pod redakcí se ponořil do tmy a jeho prostory jen váhavě osvětloval plamínek svíčky. Na zamčených dveřích pošty se objevila cedule s nápisem: „Nejde síť.“ Zhasly i semafory. Opodál hlasitě pískal alarm…

nejde proud

nejde proudnejde proud

nejde proud

nejde proud

Patříte mezi pražáky, kterým zhasla domácnost či pracoviště? Pokud ne, kdy jste naposledy zůstala bez proudu? A co v takových chvílích děláte?

Reklama