Tuto sobotu, 13. září, v Praze startuje čtvrté kolo Tesco Běhu pro život. V sérii sedmi nesoutěžních běhů už projekt podpořili lidé v Hradci Králové, v Plzni a v Českých Budějovicích. Nyní mají i Pražané možnost udělat dobrou věc a pomoci v boji proti rakovině. Výtěžek získaný ze startovného bude věnován České onkologické společnosti ČLS JEP, která je spolu s Prague International Marathon partnerem projektu.

Tesco se tímto projektem rozhodlo dlouhodobě podporovat zdravý životní styl a současně pomoci v boji proti rakovině. Běžce v českých městech podporují i známé osobnosti ze světa sportu. Pražský Běh pro život je součástí Tesco Night Grand Prix. Během sobotního večera se mohou zájemci zúčastnit celkem pěti běhů.

Tesco Běh pro život přivítá sportovce i rodiny s dětmi

Tesco Běh pro život startuje v Praze v sobotu v 18.30 hodin ze Staroměstského náměstí. Projekt  podpoří svou účastí mimo jiné i Eva Williams, členka představenstva společnosti Tesco Stores ČR, a.s.: „Chceme dlouhodobě podporovat zodpovědný přístup ke zdraví a zdravý životní styl, který je důležitým prvkem v prevenci nejen onkologických onemocnění. Všichni, kdo se zúčastní Běhu, mají jedinečnou příležitost udělat něco dobrého nejen pro své zdraví, ale i pro druhé.“ Výtěžek ze startovného Tesco Běh pro život půjde na výzkum léčby rakoviny.

Běh pro život podporují města i známé osobnosti

Již po prvních kolech je zřejmé, že čeští občané mají chuť pomáhat druhým. Nad Běhy pro život převzali záštitu i primátoři Hradce Králové a Frýdku-Místku a osobnosti ze světa sportu. Jedním z nich je přemožitel Atlantiku David Křížek, úřadující Sportovec roku 2007. „Když jsem dostal nabídku podpořit boj proti rakovině jako jedna z tváří projektu Tesco Běh pro život, neváhal jsem ani vteřinu. S touto zákeřnou nemocí se bohužel potýkají i moji blízcí a já jsem si uvědomil, jak nicotné jsou mé problémy a starosti na oceánu a také to, že reálný život včetně všeho dobrého a zlého se odehrává na pevnině,“ dodává Křížek.

Velkou událostí bude Běh pro život pro obyvatele Frýdku-Místku, kde se akce zúčastní i členové frýdecko-místeckého Sportovního klubu vozíčkářů. Šéf klubu, Radomír Krupa, prozradil: „My to pojmeme spíše jako „pojezd pro zdraví" a zveme též rodiče se ZTP dětmi.“

Registrace

Zájemci o účast se mohou přihlásit přímo na Staroměstském náměstí v Tesco Night Grand Prix Expo stanu, který bude otevřen ve čtvrtek 11. 9. od 12.00 do 20.00 hodin, v pátek 12. 9. od 10.00 do 20.00 hodin a v  sobotu 13. 9. od 9.00 do 17.00 hodin. Zaregistrovat se lze také prostřednictvím on-line formuláře, který je k dispozici na www.behprozivot.cz.

Přispět na dobrou věc mohou lidé též zakoupením dárkových předmětů s logem projektu, přímým převodem částky na účet České onkologické společnosti, uspořádáním sbírky či zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS BEHPROZIVOT na číslo 87777. Unikátní novinkou v České republice je možnost on-line sponzoringu zaregistrovaného běžce, tímto způsobem lze přispět jakoukoli částkou.

Smutná řeč čísel

Výzkum léčby rakoviny je důležitý pro každého z nás. Realita je totiž neúprosná: každý třetí obyvatel České republiky onemocní rakovinou a každý čtvrtý na ni zemře. Česká republika dlouhodobě drží evropský primát v četnosti výskytu rakoviny tlustého střeva. Ani ostatní čísla nejsou radostná. Každoročně onemocní v České republice rakovinou přes 66 000 lidí a každý rok na ni přes 29 000 lidí zemře. To znamená, že každý den této zákeřné nemoci podlehne 80 lidí. „Čísla to jsou alarmující a nikdo z nás nemůže říci, že se ho onkologické onemocnění netýká. Výzkum léčby rakoviny je proto nesmírně důležitý,“ říká Prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., předseda České onkologické společnosti ČLS JEP. Důležité je překonat lhostejnost. Pomoci může skutečně každý.

Základní fakta o projektu

- Tesco Běh pro život startuje v srpnu a končí v říjnu 2008
- jedná se o sérii sedmi přibližně čtyřkilometrových nesoutěžních běhů po celé České republice
- veškeré finance získané ze startovného budou věnovány na výzkum léčby rakoviny
- podpořit Běh lze účastí, zasláním DMS, přímým převodem částky na konto, či nově on-line sponzoringem zaregistrovaných běžců na www.behprozivot.cz
- Tesco veškeré získané finanční prostředky navýší o 10 %

Výše startovného

Dospělí od 18 let  200 Kč
Děti od 6 let a senioři od 65 let  100 Kč
Děti do 6 let  zdarma
Rodina (2 dospělí, 2 děti)  400 Kč

Reklama