Letošní zima si s námi opravdu zahrává. Zatímco na jednom místě republiky mrzne a padá sníh, na druhém prší a teploty stoupají pomalu k desítce. Ani Praha si sněhu zatím moc neužila, a tak si pravou zimní atmosféru hlavního města vytvoříme alespoň prostřednictvím pěkných fotografií.

Fotografie pochází od profesionálního fotografa Jovana Dezorta.

A po zasněžené Praze si ještě prohlédneme fotografii Prahy noční a poutavou fotografii Karlova mostu před bouřkou.

Jovan Dezort

V letech 1960 až 1975 pracoval Jovan Dezort jako redaktor – fotoreportér ČTK.
Charakteristickým rysem jeho záběrů vždy byla přirozenost a bezprostřednost při zachycování života lidí, což mu vyneslo řadu cen a uznání v různých domácích i mezinárodních soutěžích, například Zlatou pečeť na World Press Photo v Haagu (1970)
3. cenu v mezinárodní soutěži Puls planety (1970)
.
Mimořádným úspěchem byla Hlavní cena v celosvětové soutěži MON „Mír Vietnamu“ (1973). Rozsáhlý cyklus těchto fotografií, zachycujících s velkou citlivostí život Vietnamců v době války, měl na samostatné výstavě uspořádané v Praze.
Se snímky Jovana Dezorta se kromě propagačních materiálů, kalendářů, pohlednic a různých publikací dosud setkáváme i v řadě časopisů.
V současnosti probíhá v nové Galerii Evy Jandejskové v Praze také unikátní výstava fotografií: Praha v zimě před 50 lety. Čtyři desítky převážně černobílých fotografií jsou malým připomenutím rozsáhlé výstavy, která se konala v létě na Staroměstské radnici v Praze. 

Reklama