OI000687.jpgFoto: Žena-in.cz

Terasa U Prince

Terasa U Prince, která je součástí Hotelu U Prince na Staroměstském náměstí, je velkým lákadlem zejména pro cizince, kteří si zde při návštěvě Prahy nesmí zapomenout udělat fotku se Staroměstským náměstím za zády. Tato terasa má jeden z nejhezčích výhledů na Prahu. Zajít si tam můžete na snídani, oběd, večeři nebo jen tak na drink či dezert. Občas je těžké se na terasu dostat, protože zájem o tento výhled je opravdu velký. Stojí ale za to. Doporučujeme tedy udělat si předem rezervaci. Jídlo je tu výborné, obsluha milá a rychlá. Celá terasa je rozdělena na dvě části. Kromě Staroměstské radnice, Týnského chrámu a nově také Mariánského sloupu odtud uvidíte také v dálce se tyčící pražský hrad.

IMG-20200722-133249-257.jpg

OI000204-1-.jpg

OI000201-1-.jpg

Foto: Žena-in.cz

Coda Restaurant

Coda má nádhernou terasu na střeše hotelu Aria na adrese Tržiště 368/9, pár kroků od Malostranského náměstí a vedle Vrtbovské zahrady. Ochutnat tam můžete speciality šéfkuchaře Davida Šaška nebo zajít jen tak na drink a pokochat se dechberoucím výhledem. Výhled je nádherný ze všech stran. Uvidíte odtud kostel sv. Mikuláše na Malostranském náměstí, Pražský hrad, Petřín, Malostranskou mosteckou věž i v dálce se tyčící věžičky Týnského chrámu. Obsluha je zde přívětivá a jídlo dobré.IMG-20200701-210843-10116254469809.jpg

OI000638.jpg

5f22c4bdc9308IMG-20200701-210848-1-.jpgFoto: Žena-in.cz

Aureole

Trochu dál od centra, na Pankráci, se nachází restaurace Aureole s dechberoucím panoramatickým výhledem. Jde o nejvýše položenou restauraci z našeho seznamu a pravděpodobně i v Praze vůbec. Výhled ze 190 metrů nad zemí je neuvěřitelný. Sedět můžete uvnitř i na terase, kde si Prahu můžete přiblížit také dalekohledem, který je zde zdarma k dispozici. Aureole patří k těm dražším restauracím, ale jídlo je tu dobré. Kuchařský tým zde vede zkušený šéfkuchař Tomáš Lachman. Zajít sem ale můžete klidně jen na drink. Raději si ale vyberte z menu. Nenechte se obsluhou zviklat k tomu, že vám namíchají drink podle vašich chutí. Při odchodu byste se pak totiž mohla hodně leknout ceny, kterou za něj zaplatíte. Nás stál tento drink, který byl na účtence rozpočítaný jako 1,5 drinku plus Tonic hezkých 350 Kč.

OI000766.jpg

OI000771.jpg

IMG-20190305-174848.jpgFoto: Žena-in.cz

Grand Hotel Bohemia

Pokud si chcete užít nikým nerušenou romantickou večeři ve dvou, doporučujeme večeři na privátní terase v Grand Hotelu Bohemia blízko Náměstí Republiky. Uvidíte odtud Pražský hrad i věže Staré Prahy. Na opačné straně zase můžete zahlédnout Prašnou bránu. Šéfkuchař Lukáš Jelínek vám připraví speciální menu nebo si můžete vybrat z jídelního lístku. Během večera vám pak bude k dispozici jeden z číšníků hotelu. Terasa je skvělým místem například pro žádost o ruku nebo oslavu výročí. Večeře se pohybuje kolem 50 euro, což je cca 1 318 Kč. Kromě terasy pak hotel nabízí i nádherný Boccaccio Bar z roku 1927, kde si lahodné drinky dříve vychutnávala pražská smetánka.

OI000462-1-.jpg

OI000439.jpg

5f22c55b62a35OI000520-1-.jpgFoto: Žena-in.cz

Terasa T-Anker

Jednou z velmi oblíbených a největších teras v Praze je určitě pivní terasa T-Anker na střeše obchodního domu Kotva. Kromě piva si zde samozřejmě můžete vychutnat i lahodné míchané drinky nebo třeba jen kávu. Jídlo je tu za poměrně příznivé ceny, obzvláště pak vybíráte-li z denního menu. Výborně tu umí také burgery, které se většinou grilují přímo na venkovním grilu. Výhled je zde perfektní. Nejlepší samozřejmě je, když se dostanete ke stolu co nejvíc u kraje, abyste si mohla pohled na Staré město pražské nerušeně užít. Doporučujeme však udělat si pár hodinek předem rezervaci. V létě za příznivého počasí tu bývá opravdu narváno. Obsluha je zde milá a ráda poradí s výběrem. Na terasu se nejlépe dostanete samostatným výtahem z boku Kotvy (ul. Králodvorská). Jeďte do 5. patra. Případně pak skrze obchodní centrum do 4. patra a následně po eskalátorech.

OI001037.jpg

5f22c1337a0d8OI001045.jpg

OI001043.jpgFoto: Žena-in.cz

Cloud 9 Sky Bar & Lounge

Kousek od Florence si můžete užít pěkný výhled z terasy baru Cloud 9, který se nachází na hotelu Hilton. Za nepříznivého počasí si můžete výhled užít skrze skleněné stěny, ale posezení venku je samozřejmě mnohem lepší. Cloud 9 má dvě terasy. Jendu boční, z které je výhled trochu slabší, ale stále moc hezký. Vidět je odsud například Vltava, Hlávkův most nebo kostel sv. Antonína Paduánského na Strossmayerově náměstí. Hezčí výhled je pak z druhé, zadní terasy, na kterou dojdete, projdete-li celé prostory baru na druhou stranu. Nádherně je odtud vidět Žižkovská věž, Vítkov, řeka a opět kostel sv. Antonína Paduánského. Obsluha je zde milá a velmi ochotná, jídlo vynikající, ačkoliv aktuálně v době koronavirové s trochu omezenou nabídkou. Co je zde ale naprosto bez chyby, to jsou speciální drinky. A když přijdete v partě, můžete si dát jeden velký drink dohromady. Jmenuje se Flamingo Pornstar. Je osvěžující, s příchutí maracuji a opravdu vynikající.

5f22c21928fa9OI000493.jpg

OI000061.jpg

5f22c57a210c8OI000499.jpgFoto: Žena-in.cz

Glass Bar a Ginger & Fred na Tančícím domě
Na střeše Tančícího domu si můžete užít báječné posezení. Bohužel se zde moc nenajíte, ale můžete si dát skvělý drink a užít si jedinečný výhled na terase. Uvidíte odtud nádherně Vltavu, Pražský hrad, Mánes, Národní divadlo nebo Petřín. Přiblížit si jednotlivá místa můžete dalekohledem, který je i zde volně k dispozici. Na terasu je vstupné 100 Kč, pokud si nic nekoupíte na baru. Takže se rozhodně vyplatí dát si drink, kávu nebo jakékoliv nealko. Pokud byste přece jen měla hlad, o patro níž se můžete najíst v restauraci Ginger & Fred, kde vaří známý kuchař Ondřej Slanina. Jídla jsou zde v rozmezí od 235 až do 600 Kč. Levnější pokrmy pak najdete v denním menu, kde se většinou najíte od 145 do 260 Kč.

OI000529.jpg

OI000532.jpg

OI000531-1-.jpgFoto: Žena-in.cz

Terasy hotelu Four Seasons

Pražský hotel Four Seasons nabízí hned tři luxusní výhledy. Na terase Miru, která je na samém vrcholu hotelu, se podává japonská fusion kuchyně. Pražskému hradu odtud vidíte skoro do oken a k tomu nádherný výhled na Vltavu a Karlův most. Sedmichodové degustační menu a soukromou atmosféru si tu mohou užít hlavně ti majetnější. Kapacita je zde pouhých 20 míst a otevřeno je zde pouze tři večery v týdnu. Jde tedy o exkluzivní místo pro večeři, a i tento fakt ovlivňuje cenu několikachodového menu, která se zde pohybuje kolem 4 tisíc Kč. Určitě jde však o skvělé místo pro zvláštní příležitosti. Při západu slunce s výhledem na Prahu zde jsou určitě krásné žádosti o ruku nebo oslavy výročí. Další terasou Four Seasons je terase Piazzetta, kde si můžete užít atmosféru Středomoří. Je navržena jako tradiční náměstí starých italských městeček vonících směsicí citrusů, rajčat a bylinek z přilehlých zahrad. Kromě středomořské kuchyně si zde můžete  dát i výtečnou zmrzlinu z tradičního stánku. A do třetice Four Seasons nabízí výhled z terasy restaurace CottoCrudo. Šéfkuchař Leonardo Di Clemente zde se svým týmem připravuje široký výběr italských pokrmů včetně čerstvých mořských plodů. Z obou teras je opět krásně vidět Pražský hrad. 

OI000523-1-.jpg

cotto.jpg

piazetta.jpg

Foto: Žena-in.cz a Four Seasons Prague 

Tipy na další výhledy:

Hezký výhled je také z Balcony Baru na Jungmannově náměstí, z terasy pražského Duplexu si můžete užít výhled shora na Václavské náměstí a pěkný výhled na Prahu je taktéž z Terasy U Zlaté studně, která se nachází kousek od Pražského hradu u Pálffyovské zahrady. Blízko Palackého náměstí byla letos v létě nově otevřena kavárna Emauzy pod kostelem Emauzy. Výhled zde je sice pouze na náměstí Pod Emauzy, ale za to je zde klid. Na Žižkově v bývalém Domě odborových svazů (dnes Radost) je terasa s výhledem do širokého okolí. Uprostřed ní postavili posed, na nějž můžete vylézt, abyste měla výhled ještě lepší. Vstup na terasu stojí 100 Kč, ale v ceně už je započítán drink.

Reklama