Lesbický vztahV České republice existuje v současné době již kolem 30 specializovaných podniků pro homosexuály (kluby, kavárny a sauny). V Praze už také fungují ubytovací zařízení pro homosexuální turisty!         

Podle průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) se z celkového počtu homosexuálních podniků se nachází drtivá většina v metropoli. V Praze je v současnosti přibližně 20 homosexuálních klubů či kaváren a tři sauny. Zbylé podniky jsou v Brně a v Ostravě.

Z průzkumu AČCKA mezi pražskými homosexuálními kluby také vyplývá, že v současnosti tvoří již pět procent všech návštěvníků cizinci a jejich počet neustále stoupá!

lesbičkyNejpopulárnějším a největším klubem pro homosexuály v České republice je pražský klub Valentino, dalšími oblíbenými kluby mezi českými i zahraničními návštěvníky jsou Termix a Friends. Nejznámější homosexuální kavárnou je Latimerie a saunou Babylonia.

Praha však již nabízí i speciální ubytovací zařízení pro homosexuální turisty, zájemce si může v současnosti vybírat z přibližně deseti možností. „Majitelé většiny z nich jsou homosexuálové, takže mají pro své hosty pochopení a turista tak nemusí nic předstírat,“ říká Tomio Okamura z AČCKA.

Důvodem, proč je Praha mezi homosexuálními turisty čím dál více populární je několik.

Je to především fakt, že Češi se považují za ateistický národ a nemají proto tak přísný náhled na homosexualitu jako například Poláci. Praha je také velice anonymní, a jelikož ji navštíví více než čtyři miliony zahraničních turistů ročně, což je 4x více než samotných obyvatel Prahy, homosexuálních turistů si tak nikdo nevšímá.

Celkově ročně navštíví Českou republiku přibližně 400 tisíc homosexuálních turistů. Vloni navštívilo Českou republiku 6,67 milionu zahraničních turistů, z toho 4,06 milionu přicestovalo do Prahy.

Jak jsou na tom jinde ve světě

homosexuálovéHomosexuální turisté však začínají být čím dál více důležitou skupinou také v mnoha dalších světových městech.

Ve španělské Barceloně byl již v roce 2003 otevřen první homosexuální luxusní 5* hotel na světě. Druhý byl otevřen vloni v argentinském Buenos Aires a další letos v Berlíně. Homosexuálové tak nemusí při pobytu tajit svoji orientaci a nemusí nic předstírat.

V Evropě již existuje také výhradně ženský hotel, který využívají lesbičky. Je to hotel Artemisia v německém hlavním městě Berlíně.

Všeobecně jsou v Evropě za nejčastější cíle homosexuálů považovány Londýn a Berlín, ve Španělsku, pak především ostrov Ibiza a Barcelona.