Odbornými garanty konference jsou MUDr. Martin Petrenko CSc., MBA, hlavní odborník Ministerstva zdravotnictví SR pro reprodukční medicínu a MUDr. David Rumpík, předseda výboru sekce asistované reprodukce české gynekologicko - porodnické společnosti.

5d935d1440ea2obrazek.pngDvoudenní program nabídne zúčastněným diskuzi s experty a také skutečné příběhy párů, které se rozhodly svěřit se se svými vlastními zkušenostmi s asistovanou reprodukcí. Cílem konference je nejen upozornit veřejnost na zvyšující se neplodnost párů, ale hlavně ukázat, jaké možnosti moderní medicína nabízí. Ne vždy přitom musí jít přímo o IVF. „Jsme velice rádi, že se nám povedlo sestavit opravdu nabitý program a přivést řadu špičkových kapacit. Jedná se o první československý projekt, který se komplexně zabývá tématem podpory plodnosti a léčby neplodnosti za účasti předních odborníků z České a Slovenské republiky i zahraničí. Ti budou mimo jiné připraveni poskytnout odborné konzultace zájemcům z řad široké veřejnosti. Naším cílem je otevřít toto téma veřejnosti a nebát se o tom mluvit,“ sdělila za organizátory IVF meeting Prague 2019 Mgr. Julia Le Hunchec.

Na konferenci bude také možnost zakoupit deník pro pacienty, kteří prochází léčbou umělého oplodnění, s názvem „Moje cesta k miminku“, který na základě svých zkušeností s asistencí pacientům vytvořily Lucie Benešová a Bc. Veronika Pohle, organizátorky IVF meeting Prague 2019 a koordinátorky léčby pro pacienty. Část výtěžku z prodaných deníků půjde na nadační fond „N“, neonatologického oddělení Fakultní nemocnice Motol, na předčasně narozená miminka. „Jsme velmi rádi za možnost získání finančních prostředků pro neonatologické oddělení, které pomohou přispět na potřeby nedonošených dětí, jako jsou například ohřívače mléka, laryngoskopy, polohovací pomůcky a vzdělávací akce pro personál oddělení,“ říká MUDr. Krištof Tabery, lékař z novorozeneckého oddělení FN Motol.

Bližší informace o programu konference a vstupenky najdete na IVFMEETING.EU.
5d935d36abd86obrazek.png

Reklama