Umělé osvětlení, klimatizace, špatná strava a stres, to jsou negativní faktory, které k hektickému pracovnímu životu zkrátka patří. Dopadají nejen na naše zdraví, ale i na krásu. Podívejte se, jak dodat vlasům ztrácející se vitalitu.

vlasy

  • Chladná klimatizace nebo naopak velké horko

Když se tahle specifika kancelářského života spojí, vlasy trpí. Vysušují se, lámou se a třepí, což jim na kráse nepřidá. Navíc se mohou objevit i neoblíbené lupy.
Co dělat? Pijte hodně vody a dopřejte ji i vlasům, pokožce hlavy a pleti. Ideální jsou produkty, které jsou intenzivně hydratační. Používejte hloubkově vyživující spreje, které se neoplachují. Aplikují se na vlhké i suché vlasy. Také byste měla omezit foukání, kulmování či žehlení vlasů.

  • Umělé osvětlení

Kvůli němu se může pozměnit odstín barvy, a když je umělému záření vystavujeme dlouhodobě, hrozí jim dokonce slábnutí a řídnutí.
Co dělat? Pořiďte si aktivní vyživující a stimulační vlasovou péči. Doporučují se i kofeinové produkty, které povzbuzují vlasový kořínek. Zapomeňte na neodborné barvení v pohodlí domova. Nekvalitní hřebeny za pár korun nahraďte těmi, které jsou vyrobeny z kančích štětin.

  • Stres a nervozita

vlasyPřičtěte k tomu ještě neurotické zlozvyky jako je sahání na vlasy. Tím se víc a víc mastí, a pokud si je navíc kroutíte, jsou náchylné k lámání.
Co dělat? Vhodné pro vás budou revitalizující, regenerační a hydratační produkty. Neopomínejte na masky a zábaly. Zkuste se vyhýbat výrobkům bez chemikálií.

  • Špatná strava

„Tělo rozděluje živiny podle potřeby. Když nebude mít dost vitaminů, do vlasů nepošle žádné. A začnou padat,“ varuje Renáta Sukupová, produktový technolog Paul Mitchell. Nezapomínejte tedy na jídlo ani během uzávěrek.
Co dělat? Vlasy nezapomeňte napumpovat živinami při běžném mytí, kdy se „otvírají“ a dobře je přijímají. Dopřejte jim intenzivní a vyživující péči. Vašim vlasům dobře udělají i olejová séra.

  • Každodenní styling

Časté foukání nebo žehlení, cestování s mokrou hlavou, nekvalitní stylingové přípravky, moc laku na vlasy, culík, který nikdy nerozpouštíte. Takové vlasy jsou často mastné od hlavy a v délkách vysušené.
Co dělat? Střídejte účesy. Místo culíku zkuste ležérní cop nebo vlasy stáhněte dozadu látkovou čelenkou. Při stylingu používejte jen profesionální nástroje a produkty. Rozhodně nezapomínejte na kúru při mytí, ochranu před foukáním i uhlazující péči na závěr.

vlasy

vlasy

Čtěte také: