pracka Potřebujete koupit pračku a nejste si jistí, jakou si vybrat? Zkuste vrchem plněné novinky. Nabízejí kapacitu až 6 kg, nejmodernější technologie, pohodlnou obsluhu a prostorovou nenáročnost.

Mezi nejprodávanější modely praček patří stále standardní výrobky o šířce 60 cm. Přesto však můžeme říci, že řada domácností tak zbytečně platí za něco, co plně nevyužije – spotřebuje více energie a ještě se připravuje o místo.

Nejprodávanější pračky

„Nejprodávanější modely praček mají kapacitu 5 až 6 kg prádla, vrchem plněná pračka této kapacity běžně dosahuje také,“ vysvětluje důvod k nákupu výrobku s horním plněním Jitka Součková ze společnosti Kasa.cz, zabývající se prodejem bílé techniky.

pracka Při nákupu pračky je tak dobré zvážit, jak často a kolik prádla pereme, samozřejmě prostorovou kapacitu domácnosti, spotřebu energie a také cenu výrobku. Často můžeme dospět k závěru, že vrchem plněná pračka je pro nás to pravé. Mezi výhody tohoto segmentu patří pohodlné ovládání díky snadnému přístupu. Nad pračkou se nemusíte sklánět a ohýbat, vše lze pohodlně vložit do bubnu. A to i po startu programu, aniž byste museli složitě vypouštět vodu z bubnu.

Maxi otvor bubnu

Pračky Whirlpool navíc nabízejí tzv. Maxi otvor bubnu, díky kterému není problém pračku naplnit i větším prádlem, např. dekou. Maloobchodní ceny výrobků se pohybují od zajímavých 10 990 Kč.       

Technologie praček jsou také identické – např. vrchem plněný model Whirlpool AWE 9629 disponuje 6. smyslem, který zajistí dokonalé vyprání prádla, patří do energeticky úsporné třídy A++ (A-20 %)*, je vybaven zmíněným Maxi otvorem a pojme až 6 kg prádla. Samozřejmostí je antibakteriální násypka, přehledný LCD displej a až 1200 otáček za minutu.

 *o 20 % nižší spotřeba energie než u praček v energetické třídě A

 

Reklama