Pračky značek Indesit a Hotpoint jako jedny z mála uspěly v náročném testování v rámci projektu Evropské unie ATLETE II, který měl za cíl ověřit dodržování evropských požadavků na energetické štítkování a minimální energetickou náročnost u nejprodávanějších modelů praček na evropském trhu. Produkty Indesit a Hotpoint splnily bez výjimky přísné technické parametry a legislativní nařízení v oblasti Ekodesignu a maximální energetické účinnosti s ohledem na ochranu životního prostředí. EU zároveň potvrdila transparentnost a pravdivost hodnot uvedených na energetických štítcích a správnost informací v návodech k použití poskytovaných našim zákazníkům.

hotProjekt ATLETE II „Testování spotřebičů v segmentu praček se zaměřením na energetické štítkování a Ekodesign“ ověřil u 50 modelů praček různých výrobců přesnost a pravdivost informací a technických vlastností vybraných spotřebičů uváděných na energetických štítcích a v dalších materiálech dostupných spotřebitelům. Testována byla spotřeba energie a vody, účinnost praní, účinnost sušení odstřeďováním, rychlost odstřeďování, kapacita náplně, minimální požadavky na Ekodesign a další. Do projektu, který byl zahájen v roce 2012, se zapojilo jedenáct partnerů z řad národních energetických agentur, spotřebitelských organizací, univerzit nebo nezávislých odborníků, včetně CECED (Sdružení evropských výrobců domácích spotřebičů) nebo české společnosti SEVEn.

Pračky značek Indesit a Hotpoint (celkem testováno 5 modelů) jako jedny z mála plně prokázaly nejen transparentnost informací poskytovaných spotřebitelům při výběru produktu, ale také vysokou kvalitu, perfektní výsledky praní a maximální energetickou účinnost s významným snížením spotřeby energie a vody.

Kompletní výsledky projektu ATLETE II jsou k dispozici na www.atlete.eu/2.  

pracaIndesit IWSE 61251 C ECO EU

Předem plněná SLIM pračka Indesit IWSE 61251 C ECO EU má rozměry 85 x 59,5 x 42 cm (v x š x h) a kapacitu 6 kg prádla. Vybavena je třemi programy 20°Zone, které perou při 20°C se stejnou účinností jako při 40°C, čímž spoří energii, ochraňují barvy a prodlužují životnost prádla. Díky funkci Energy Saver je možné prát ve studené vodě s pozměněnou rotací bubnu, která docílí kvalitního vyprání prádla také s maximální úsporou energie. Pračka dále disponuje speciálními programy: např. 3 sportovní, Hedvábí, Džíny nebo Bavlna s předpírkou. Pračka dosahuje energetické třídy A+ a maximální úrovně odstřeďování 1200 otáček.

Doporučená maloobchodní cena je 12 490 Kč, aktuální cena na internetu 5 999 Kč.

Reklama