wash

Pořídit si do domácnosti novou pračku není nikdy lehká volba. Člověk stále srovnává se starým spolehlivým spotřebičem. Abychom se tomu vyhnuli, vedli jsme o nové pračce dlouhé diskuze. Nakonec jsme se shodli, že pro pračku dojdu já, ale nakoupím ji přesně podle parametrů, které mi nadiktovala žena – ona ji totiž obsluhuje u nás nejvíc.

Jenže – pošlete něco koupit chlapa!

Když jsem vešel do obchodu, rozhodnutý utratit tak patnáct tisíc, sesypala se na mě sprška reklamy. Prodejce mi začal nabízet všelijaké pračky, ale já dlouho trval na svém, že mám přesné instrukce. Přesto mě zlomil, když mi ukázal překrásnou pračku Elektrolux a prohlásil, že je to švédský výrobek, což zaručuje kvalitu. Plácli jsme si.

Pračka sice nesplňovala jeden z nejzásadnějších požadavků, který žena měla: totiž, aby nová pračka byla bez displeje. Dnes už chápu proč…

Zajímavé je, že si žena na displej docela rychle zvykla. Umí s ní bezvadně komunikovat, zato já jsem z pračky zmatený. Proč? Popíšu vám to na jedné situaci…

Vešel jsem do koupelny, zavřel za sebou dveře a pračka byla v chodu. Uvítala mě stroze a jednoslovně:„Odstřeďování,“ a hrubě na mě začala vrčet.

Popřál jsem jí také hezký den, přemýšleje, jak se to asi řekne švédsky. Pak jsem začal napouštět vodu a svlékat se. Jakmile jsem se svlékl, pračka zlověstně klapla a řekla: „Dveře možno otevřít.“

„Zbláznila ses, vždyť jsem nahý!“

„Dveře možno otevřít,“ trvala na svém pračka.

Vzal jsem si tedy ručník, omotal ho kolem pasu a otevřel dveře – nikdo za nimi nebyl. Pokrčil jsem rameny, zahulákal: „Jdu se koupat!“, aby mě nikdo nerušil, a zase dveře zavřel.

Jenže pračka byla neoblomná, stále mě nutila otvírat dveře. Když jsem proceduru absolvoval pětkrát, rozhodl jsem se, že se s pračkou dohadovat nebudu a vykoupu se později. Od té doby číhám a koupu se jen tehdy, když je pračka vypnutá.

Prokoukl jsem to: Moje zlatá žena nechtěla, abych si vedle pračky připadal méněcenný. Příště ji určitě poslechnu…

Také máte doma chytrý spotřebič?

Reklama