píše o zkušenostech své kamarádky, která pracovala pro pojišťovnu. Přečtěte si, jak to vypadá z druhé strany. Možná pochopíte, proč jsou pojišťovací úředníci tak vlezlí a někdy až nepříjemní

Dobrý den, ač to zní v dnešní době podivně, na pojišťovny a pojišťováky si nemůžu stěžovat. Možná je to tím, že moje nejlepší kamarádka dělala jednu dobu pojišťováka, takže musela absolvovat školení, kde ji tak vycepovali, že znala nejen výhodné pojistky své pojišťovny, ale i ostatních a uměla je vyjmenovávat i ze spánku.

Pracovala na nejnižším stupni hiearchie, takže uzavírala pojistky pro své známé a jejich známé.

 Byla a je to hodně nevděčná práce. Plat máte flexibilní, což neznamená, že se uživíte, ale dostáváte provize za každou uzavřenou smlouvu. Protože je to velice hodná a neasertivní žena, po půl roce skončila. Vyčerpala svůj okruh známých. Poslední kapkou pro ni bylo, když ji za půl roku pojišťovna poslala lejstro, že dluží 22 000,-.

A za co? Lidé zrušili do roka smlouvu.Tím pádem musela vracet provize. Nezastávám se pojišťovacích agentů, jen vysvětluji, proč jsou tak nepříjemní a vlezlí. Pokud pojistku neuzavřou, peníze prostě nemají.

 Mě se opravdu vyplatila pojistka na auto. Kamarádka mi tam přihodila pojištění za přírodní katastrofu, aniž by mi o tom řekla, byla totiž zdarma. V čase povodní mi auto plavalo po dvoře a pokud bych tam neměla tento dodatek, nedostala bych nic.To bylo první, na co se mě pojišťovák ptal.

 A tak jsme dostali pěknou sumičku.Také moje hyperaktivní dcera má úrazové pojištění. Vyplatilo se. Ve škole se houpala na židli a narazila si hlavu. Byla dva dny doma, museli jsme ji pozorovat, jestli nám chudera neupadne do komatu. Dostala dva tisíce korun. Přispěla si na nové kolo.

 Mně se pro změnu podařilo vyplavit tchyni v přízemí, vše uhradila pojistka za domácnost.Já jsem tedy s pojišťovnami spokojena.

pinokio

Milá pinokio, díky za pohled z druhé strany, možná se na pojišťováky začneme dívat shovívavěji

Text nebyl redakčně uparven

Jak jste pojištěné, milé ženy-in?

  • Co všechno máte pojištěné? Omezila jste se jen na povinné pojistky, nebo využíváte pojišťovnictví i k jiným účelům?
  • Už jste někdy dostaly od pojišťovny peníze? Šlo to hladce, nebo jste je z nich musely tahat?
  • Máte nějakou nepříjemnou zkušenost s pojišťovacími úředníky? Také máte pocit, naplňují heslo:“když ptáčka lapají…“
  • Vyplatilo se vám nějaké pojištění? Jste pojištěná v souvislosti s povodněmi?
  • Máte životní pojistku?
  • Jste zvyklé na jednu pojišťovnu, nebo máte smlouvy s různými pojišťovnami?
  • Co pro vás při podepisování smlouvy hraje nejdůležitější roli?
  • Pracovala jste vy sama jako pojišťovací agent? Jaké máte zkušenosti z druhé strany?

Napište nám, podělte se s námi o své názory, zkušenosti, příhody. Chvalte, ale i kritizujte

Na vaše přípěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama