Jeden z posledních příspěvků zaslal k dnešnímu tématu čtenářka Eli.Emanuela. Problémy v práci moc nemá, jen ty, které zapříčiňuje „pan důležitý“. Více už v této novince...

Máte v práci pana důležitého? Čtenářka Eli.Emanuela ano a vydržet s ním je peklo...

Pan důležitý

Na svou práci si stěžovat nebudu. Není špatná, nějaké mouchy by se najít daly, ale jsem ráda, že práci mám. Sice bych moc chtěla dělat něco jiného, ale nejde to - neuživilo by mě to. Občas mám stavy, kdy je mi líto, že nemohu dělat to, po čem toužím, a místo toho dělám něco, co je mé povaze vzdálené. Ale rychle to přejde, neb mnohem horší by bylo práci nemít.
Jako všude, i u nás ale bohužel platí, že blbec se najde všude. Až na jednu výjimku mám kolegy, se kterými se dá vyjít a domluvit. Jen s tím jedním ne. Pan důležitý. Já i on jsme v jiném oddělení, ovšem máme společného šéfa. Naše oddělení totiž spolu do jisté míry souvisí. Pan důležitý má neodbytnou potřebu o všem rozhodovat, do všeho zasahovat. Začíná to drobnostmi - techniku, která souvisí s mou prací, chce mít u sebe, aby si k němu všichni chodili a museli ho pěkně poprosit. A pokračuje to věcmi, které dokáží rozčílit. Například začne dělat mou práci, udělá jen část a předá mi to s tím, abych to dodělala. Protože toto není jeho obor, výsledek je tristní, bohužel to nejde opravit, takže já se pak hodiny a hodiny snažím zmírnit problémy, které on způsobil.
Śéf o tom ví. Šéf se ze začátku snažil pana důležitého krotit. Hádky byly na denním pořádku. Pak to vzdal. Už nějaký rok je šéfem spíše pro formu, zatímco o všem rozhoduje pan důležitý. Nejhorší je, že když něco potřebuji, pan důležitý nemá čas (neb zrovna dělá mou práci a na tu jeho mu čas nezbývá). Není výjimkou, že na některé věci čekám i několik měsíců. A kolegové z jiných oddělení stejně tak.
V práci mají pana důležitého všichni plné zuby. I hlavní šéf ví, jak je problematický. Jenže je lidumil a vyhodit ho nechce - přeci jen pan důležitý má jisté profesní kvality. Nebýt pana důležitého, bylo by nám tam hezky. Takhle snad každý týden řešíme, co si na nás zase vymyslel. A místo toho, abychom se věnovali práci, tak se hádáme a snažíme se vybojovat svůj díl na slunci. Protože - co bude, když nakonec veškerou mou práci přebere pan důležitý?
S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. června 2012: Má hovadská práce

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo 17.00 hodiny se dozvíte, která z přispěvatelek obdrží sladký dárek na nervy – balíčkem ORION z čokolád DELI a bonboniéry Oříškový sen.

orion

Reklama