V nájemním domu – penzionu, bydlí společně se svým manželem další pisatelka s nickem Prababka. A zatímco si oba mysleli, že to bude na sklonku žití klidné, realita je opakem.

Dobrý den, dnes tvořím příspěvek ze zištných důvodů, výhra je totiž  neodolatelná a udělala by radost slimákobijci manželovi na zahrádce.
Lidé a jejich sousedi je téma věčně živé, nic nového nevymyslíme, samy/-i / vidíte, jak kladné mezilidské vztahy vlivem techniky a způsobu  života slábnou.

V penzionu, kde bydlíme s manželem, se s lidmi moc neznáme a nestýkáme. Když jsme se před pěti lety poměrně mladí přistěhovali, byla naše sousedka ideální. Sobecky a ošklivě řečeno, o málo pohyblivé paní jsme téměř nevěděli, často jsme vysedávali na balkoně s krásným výhledem, v noci jsme sousedku občas slyšeli, jak používá chodítko.

V penzionu se pochopitelně nájemníci rychle mění, tichou sousedku nahradila paní sice rovněž méně pohyblivá, chodící o berlích, ale zato obdařená hlučným přítelem.
Jelikož je penzion nájemní dům, může si každý pěstovat vedle zvířátek i partnera, aniž by byl přihlášen trvale. Pan Milánek je silný kuřák, často si se sousedkou cucnou něčeho dobrého, v noci se kutálejí u nich po podlaze zvučné prázdné lahve.

Pan Milan coby správný renesanční člověk kuřácky kašle, plive a chrchlá přes balkon, tahá nábyteček po balkoně, kde dvojice prakticky celoročně žije, vysedává, vede hlasité a moudré rozpravy, takže bez vlastního přičinění máme důkladný a detailní přehled o obou, taky neskrývají svou záviděníhodnou radost ze života, neustále se s náladičkou smějí / řehtají by bylo asi lepší /, navíc tam rádi svět informují mobilem.

Na balkoně už jsme nebyli od doby, co máme jinou sousedku. Je o dekádu mladší, takže nás / opět ošklivě uvažující / při péči ze strany přítele určitě přežije!

Jsou to prkotiny, ale přece jenom jsme si sklonek žití představovali trošku klidnější, oba jsme si práce s lidmi užili až nad hlavu.

Hodné a nepříliš hlasité sousedy přeji všem.
Prababka

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_______________________

No to nejsou prkotiny. Navíc jde očividně o druh lidí, kterým po dobrém nevysvětlíte, aby se trochu zklidnili.
Jedině třeba zažádat (po nějakém uvolnění) o přestěhování do jiného patra.
Opravdu těžká rada – Prababko, neklesejte na mysli a držte se.
A pozdravujte manžela - slimákobijce :)
Saša

Téma dnešního dne: Sousedské vztahy

  • Byly vaše sousedské vztahy někdy napjaté a skončily happy endem, nebo nebylo žádného happy endu potřeba a vztahy jsou od začátku dobré?
  • Vycházíte spolu se sousedy?
  • Kamarádíte se, nebo vedle sebe jen tak žijete?
  • Svěřila byste sousedovi třeba klíče na zalévání kytek v době vaší nepřítomnosti?
  • Kdo jsou vůbec vaši sousedi?
  • Přála byste si, aby tam nebyli?
  • Nebo naopak, byste je nevyměnili ani za nic?
  • A jakými si myslíte, že jste vy sousedy?
  • Anebo třeba nemáte žádné sousedy.

Vše o sousedech, v dobrém i zlém,
pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze sousedek odměníme originálním dárkem, který se může hodit jak na sousedy, tak na slimáky :) - Nástrahou na slimáky.

slimm

Reklama