Pěkné vztahy panují i v rodině pisatelky Prababky. V dalším milém příspěvku se dozvíte, jak je to u nich se synovci a neteřemi a kolik jich vlastně je.

Dobrý den, děkuji za téma mému srdci milé.
Jsem totiž hrdou trojnásobnou tetou dvou synovců a jedné neteře. Mému jedinému bratru se totiž všechny děti mimořádně povedly, takže i já, byť nezaslouženě, se s nimi ráda chlubím.

Znám je prakticky od jejich útlého dětství, nejstaršího jsem  vozívala v kočárku, později bývali často u mých rodičů všichni tři, když jejich rodiče museli o prázdninách pracovat. Jsou už nyní dospělí, mají fungující rodiny, zmíněný nejstarší je už rok dvojnásobným dědečkem.

Na rozdíl od mé rodiny, kdy jsme rozptýleni, synovci i neteř se scházejí dost často, členové bratrovy smečky žijí na dosah i kousek od rodičů. Jeden synovec ztratil bohužel manželku brzy, vychoval ale své syny sám,oba vystudovali VŠ včetně doktorandského studia, on se oženil před několika lety a získal další rodinu s mladšími dětmi, je úspěšný podnikatel,taky absolvoval  vysokou školu.

Jeho sestra, moje neteř, má rovněž fungující rodinu, dvě dcery nezaostaly za bratranci, jedna přednáší na VŠ, druhá vystudovala práva.. Bohužel se neteř potýká několik let se závažnou chorobou, ale na rodinu se může spolehnout. Oba mi vždy říkali teto, zato nejmladší od puberty tetko, říká mně tak dodnes, je velmi srdečný, vždycky mě obejme a políbí. Ten sice nemá vlastní děti, rozdává ale se ženou radost dětem i dospělým, pracují totiž oba v televizi a podílejí se na inscenacích, seriálech, pohádkách a zcestovali při své práci nejen naši republiku, zvláště hrady a zámky kvůli zmíněným pohádkám, ale i další země.

Tolik k dnešnímu tématu.
Líbí se mně pospolitost synovců a neteře, pěkné vztahy.

Ženy-in zdravím.
Prababka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Taky to máte v rodině pěkně členité, ale je vidět, že se máte všichni rádi, poněvadž o všech moc hezky píšete.
Ať vám vaše krásné vztahy vydrží co nejdéle, vlastně napořád.
Děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Synovci a neteřinky

  • Jaký máte vztah ke svým synovcům a neteřím?
  • Jezdí k vám na víkendy, na prázdniny?
  • Zlobí vás?
  • Rozumíte si s nimi?
  • Svěřují se vám třeba i více než vlastním rodičům?
  • A jaký je věkový rozdíl mezi vašimi dětmi a dětmi vašich sourozenců?
  • A jak vás oslovují?

Téma je to pěkné, rodinné, předem děkuji za vaše příspěvky.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme originálním dárkem: „flaškou rumu“ (to kdyby synovci a neteře hodně zlobili)

 

Reklama