Zpěvák Vilém Čok (47) prý nikdy nezapomene na silvestrovské odpoledne, kdy se notně posilněný alkoholem pokusil vystoupit na „osmitisícovku“. V šesti tisících metrech se ale pozvracel a na vrchol nevylezl.

„Byla to moje nejkrásnější a zároveň nejstrašnější silvestrovská oslava v životě. Abych všechno vysvětlil - bydlel jsem donedávna v osmipodlažním domě, což v ten den představovalo osm tisíc metrů. A náš výstup spočíval v cestě z přízemí do posledního poschodí a v každém patře, tedy v každých tisíci metrech, nám vždy alespoň jeden majitel bytu nalil dva alkoholické nápoje, které se musely vypít,“ vysvětluje Vilém Čok.

Když je „horolezci“ vypili, šli se posilnit na další tisícovku. Těžkého výstupu se zúčastnilo celkem dvanáct odvážlivců. Na samotný vrchol se dostal ale jen jeden. Ostatní zůstali pod vrcholem.

Vilém si celou cestu nepamatuje, pouze si matně vzpomíná, že v přízemí každý pil dvě piva a v prvním patře dva panáky. Asi do čtvrtého tisíce mu to připadalo úžasné, pak už nic neví.

„Druhý den jsem se probudil pozvracený v obývacím pokoji bytu v šestém poschodí. Náš výstup byl dobrodružný, každý se těšil už týden dopředu a přemýšlel, kolik asi vyjde tisícovek. Ten člověk, co jediný vylezl až do osmého patra, sice vyhrál, ale další den šel k doktorovi a vzal si týdenní dovolenou,“ prozrazuje mladoboleslavský rodák.

Bývalý učeň středního odborného učiliště telekomunikací nepřestává udivovat ani nyní. Natočil své v pořadí osmé album s kontroverzním názvem „Černoška s obrovskýma kozama“ a zcela zjevně se tak prezentuje jako velký milovník dvojsmyslných výrazů.

Protože cédéčka začínají být na ústupu, hudební nosič osobně posílá fanouškům také na dobírku a údajně k němu vždy přiloží i osobní dopis s věnováním.

 

Reklama