V pátek 22. září se po druhé hodině bude v Praze konat událost, o které se bude asi ještě dlouho mluvit. Objekt Hlavního nádraží se přenese do starých časů, kdy zažíval dobu velké slávy a jedinečnosti. Vedle proslulé Fantovy kavárny se totiž odehraje Módní přehlídka recyklovaného textilu Madly Bažantové. Ano, tímto recyklovaným textilem máme na mysli zboží ze „sekáče“! Madla Bažantová, svébytná umělkyně, spojila svůj netradiční přístup k umění s firmou Megasekáč. Jeden z největších obchodů sítě second-handů totiž sídlí právě na Hlavním nádraží. Přehlídka tak bude vzdáním díků provozovatele second-handu Českým drahám, které se na organizaci také podílejí.

„Přehlídka bude mít jemně divadelní charakter - proto budou modely předvádět mladí herci a výtvarníci. Jedná se o antimódu na motivy lidových krojů. Všechny prvky a součásti modelů byly pečlivě vybrány tak, aby působily současně, leckdy se ale bude jednat o nadčasové či přímo futuristické modely.“ Slovem i hudbou na saxofon bude akci provázet herečka a zpěvačka Anna Duchaňová a také dobrovolníci z řad zaměstnanců Českých drah.

Jak dodává autorka přehlídky: „V ideálním případě se po zhlédnutí kolekce zasmějete, osvobodíte, najíte a půjdete zpět pro šaty, které jste ráno odložili k popelnici.“

Tisková zpráva


Milé ženy-in,
sice nic nového pod sluncem, ale možná to bude zajímavé zpestření čekání na vlak
Reklama