Minulý týden jsem měla možnost jet si zalyžovat a vyzkoušet lyžařská střediska v rakouském údolí Stubai, kde se nachází největší místní ledovec. Je to místo, kde se dá lyžovat i v teplém červnu. Jak se mi tam líbilo?

Stubai

Při příjezdu vás uvítá rozlehlé parkoviště, kde zaparkujete zdarma. Pokud budete parkovat daleko od lanovek, můžete využít „pendl busu“, který pravidelně sváží lyžaře k lanovkám a zpět k autům. Pak už si jen koupíte skipas a vyberete si, na kterou ze dvou lanovek nastoupíte. Nakonec je to jedno. Všechny lanovky, sedačky a kotvy jsou navzájem propojené, takže se během sjíždění skvělých sjezdovek dostanete, kam budete chtít. I když se dostanete do výšky 3000 metrů, nebojte se, že sjezdovky budou příliš náročné a že ledovec patří jen více zkušeným sportovcům. Když se dostanete nahoru na rozlehlou plochu ledovce pokrytou množstvím sjezdovek, zjistíte, jak velmi příjemné a přehledné toto velké středisko je. Máte rodinu s dětmi? Pak si zábavu a pohodu při lyžování užijete všichni!

Stubai

Upravené sjezdovky jsou široké a bez boulí. Bezpečnost je zajištěna na každém kroku – bariéry, mantinely s vyloučením tvrdého nárazu, když se vám nepoštěstí vyhnout se sloupu nebo stromu. Díky dobrým sněhovým podmínkám a výšce ledovce jsou tu sněhové podmínky skvělé po většinu roku.

Stubai

Za mne má ledovec Stubai jasnou jedničku!

Palec

Co můžete od tohoto lyžařského střediska čekat?

  • Skvělé zázemí jako je úprava sjezdovek, restaurace, první pomoc, obsluha kabinek a sedaček, orientace v areálu a značení
  • Středisko nabízí 26 komfortních lanovek a sedaček
  • Sjezdovky: 11 modrých, 7 červených a 3 černé sjezdovky
  • Užijte si 10 km jízdy v kuse: z horní stanice lanovky Wildspitz 3210 m až k dolní stanici lanovky na Mutterberg 1750 m (sjezdovka č. 7 Daunferner a lyžařská trasa č. 14 Wilde Grub'n)
  • Máte rádi adrenalin? Pak se pusťte na nejstrmější 1,8 km svah: černá sjezdovka DAUNHILL (sjezdovka č. 22) u nové 4místné sedačkové lanovky Daunjoch s max. sklonem 60 %

Učí se vaše děti lyžovat? Chcete, aby měly z lyžování radost?

To je můj tip: Lyžařský areál BIG Family Ski-Camp se nachází samostatně, ale přesto uprostřed lyžařského střediska.  Na mírně svažitých sjezdovkách pro začátečníky se děti zábavnou formou seznamují s lyžováním. Cvičný vlek a čtyři pojízdné kouzelné koberce se starají o snadný přístup k lyžařským radovánkám. Děti, které již mají více zkušeností, brázdí svahy na jedenácti modrých sjezdovkách. Veškeré vleky umožňují pohodlný nástup a výstup s dětmi. Pro malé lyžaře hledající nové výzvy je připraveno několik atrakcí v okolí lyžařského kempu. Například překážková sjezdovka BIG Family Fun Slope s mnoha ostrými zatáčkami, vlnami a skoky. Nebo stálá závodní dráha s měřením času. Více najdete na http://www.stubaier-gletscher.com/cz/aktivity/rodinny-lyzarsky-areal/to-nejlepsi-pro-rodiny/  

Stubai

Celoroční zábava

Velikost Stubaiského ledovce (největší ledovcový region v Rakousku) stejně jako záruka sněhu od října do června a rozmanitost oblasti jsou impozantní. Nadmořská výška, která garantuje sníh, široké sjezdovky s obtížností od modré po černou, běžkařské trasy a moderní vleky včetně osmi sedačkové gondoly Rotadel s vyhřívanými sedadly jsou jednoduše sněhovým rájem. 

Stubai

Sportovní fanoušci dychtící po „akci“ si mohou vychutnat širokou nabídku skoků v Snowparku Stubai ZOO, sklouznout se po railech, nebo si užít neobyčejné freeridové trasy v Powder Departmentu. Kromě sjíždění sjezdovek rozhodně stojí za zastávku vyhlídková plošina TOP OF TYROL, která nabízí nádherný panoramatický výhled, stejně jako Stubaiská ledová jeskyně uvnitř ledovce.

ledovec

Vše na stránkách http://www.stubaier-gletscher.com/

Tyrolské údolí Stubai

Stubai se nachází v blízkosti hlavního města Tyrolska Innsbrucku. Díky Brennerské dálnici je snadno dosažitelné z Německa, Rakouska, Švýcarka, Itálie a České republiky. Údolí Stubai je 35 kilometrů dlouhé, obklopené 80 ledovci a 109 třítisícovými vrcholky. Mezi hlavní centra této oblasti se řadí Neustift, Fulmpes, Telfes, Mieders a Schönberg.

Tým Stubaisko-tyrolského turistického svazu poskytne informace o aktuálních nabídkách, datech na své webové stránce www.stubai.at. Online vyhledávač pomůže nalézt vhodné ubytování, požadavky lze řešit i telefonicky +43(0)501881-0 nebo e-mailem info@stubai.at.

Stubai

Reklama