Loňská úspěšná premiéra Sen noci svatojánské se bude v letošní sezoně hrát v překrásném prostředí Lichtenštejnského paláce (Hudební a taneční fakulta AMU) na Malostranském náměstí.

Kdo vloni nestihl anebo na něj nezbyly vstupenky, rozhodně by si letos neměl nechat ujít skvěle nastudovanou komedii s hvězdným obsazením, jež vznikla pod režisérským dohledem zkušené a kreativní dvojice SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský).

Nechte se provést kouzelným světem lesních skřítků a elfů, mileneckých párů a spikleneckých lstí. Stručně by se dala charakterizovat jako svatební crazy komedie o věčném bloudění v lese vztahů. „Spletitý děj je podobný snu, jednotlivé postavy podléhají kouzlu magické letní noci. Nastavuje zrcadlo vývoje vztahu od první zamilovanosti až po manželskou krizi. Není lepší zemřít jako Pyramus a Thisba či Romeo a Julie dříve, než se do vztahu vkrade čas? Hra o lese, žárlivosti i vášni a hlavně o tresti z květu zvaného Violka lásky, díky níž vidět neznamená vidět,“ popisuje stručně děj dvojice režisérů.

schok

Herecké obsazení má Sen noci svatojánské skvostné: David Prachař v roli Thesea a Oberona, Vanda Hybnerová jako Hippolyta a Titánie, Czongor Kassai jako Egeus a Puk, mladí milenci Hana Vagnerová, Martin Písařík, Zuzana Stavná a Petr Vančura / Lukáš Příkazký a řemeslníci Josef Polášek a Marek Daniel. Na piáno tuto milostnou „jamsession“ doprovodí Václav Kopta jako Píšťala. Hra je opět v překladu Martina Hilského. Režie SKUTR, scéna Jakub Kopecký, kostýmy Linda Boráros, hudba Petr Kaláb, choreografie Jan Kodet.

sen sen

V Praze máme možnost vidět Sen noci svatojánské od 2. do 5. července, poté od 7. do 12. července, od 14. do 19. července a od 21. do 23. července, v Brně od 25. do 27. července, v Ostravě od 29. do 31. července.

Letní shakespearovské slavnosti jsou nejstarší a největší divadelní přehlídkou pod širým nebem v Evropě zaměřenou na uvádění děl Williama Shakespeara.

Festival trvá od konce června do začátku září a odehrává se na otevřených scénách v PRAZE (v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a od roku 2007 také na nádvoří Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí 13, v BRNĚ (hrad Špilberk), v OSTRAVĚ (Slezskoostravský hrad) a v BRATISLAVĚ (Bratislavský hrad).

Čtěte naše články:

Jiří Menzel: Divadlo pod širým nebem mám rád

//zena-in.cz/clanek/jiri-menzel-divadlo-pod-sirym-nebem-mam-rad

Letošní Letní shakespearovské slavnosti: Chystá se premiéra Mnoho povyku pro nic

//zena-in.cz/clanek/letosni-letni-shakespearovske-slavnosti-chysta-se-premiera-mnoho-povyku-pro-nic

Více na http://www.shakespeare.cz/2014/

 

Zdroj: tisková zpráva

Foto zdroj: agentura SCHOK, www.shakespeare.cz

Reklama