Kdy? 16. září 2023 od 12:00 do 22:00 hod.
Kde? Riegrovy sady, Praha

Vaše oko potěší fascinující světelné instalace a vaše tělo si přijde na své díky zajímavým cvičením. Budete moci shlédnout dokumenty Zloděj spánku (o problémech spánku a vlivu světla), Zaříkávač Andr Hartmann (o světově uznávaném potápěči, podvodním kameramanovi, znalci a ochránci velkých bílých žraloků) nebo Polární putování s Petrem Horkým, známý cestovatel, moderátor a dokumentarista zachycuje v této sérii své vysněné polární výpravy – po všech promítáních bude následovat podnětná diskuze s tvůrci.

65002948b615eobrazek.png

Čekají vás zajímavé interaktivní prezentace Přírodovědecké fakulty UK a jejich projekt Přírodovědci.cz. Nechte se inspirovat prostřednictvím přednášek a diskuzí se zajímavými hosty, jako jsou: Jan Mühlfeit, globální stratég, kouč top manažerů, umělců a olympijských vítězů a autor bestselleru The Positive Leader, Petr Horký, režisér-dokumentarista, producent, spisovatel, moderátor, youtuber a cestovatel, Miroslav Náplava, spisovatel, dokumentarista, editor, autor desítek cestopisných reportáží a dokumentárních filmů, Eliška Remešová, psychoterapeutka a lektorka, která přes 14 let pracuje s lidmi a pomáhá jim rozvíjet se ve vztazích, Jan Haruda, geograf, který na svých cestopisných přednáškách kombinuje osobní příběhy s fakty, které uvádí do historicko-geografických souvislostí a Martin Petrásek z centra multimédií a propagace, Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě.

Těšit se můžete také na unikátní audiovizuální instalaci společnosti Philip Morris, jejíž součástí se mohou stát všichni dospělí návštěvníci akce. Ti se budou moci zapojit do iniciativy "Váš důvod“, která vyzývá všechny kuřáky cigaret v Česku k přehodnocení svého životního stylu. V projektu vystupují skuteční uživatelé bezdýmných alternativ, bývalí kuřáci cigaret, kteří se rozhodli změnit své zvyky, a sdílejí svůj životní příběh a situace, jímž museli jako kuřáci cigaret čelit.

Dospělí návštěvníci akce si zároveň budou moci prohlédnout laboratoř Svět bez kouře. Ta přináší osvětu o škodlivosti cigaretového kouře a informace o fungování bezdýmných zařízeních skrze nejmodernější technologie jako jsou digitální rentgeny a holografické boxy.

V průběhu dne vás pak roztančí kapela Chinaski, Monkey Business, Queens of Everything a O5 a Radeček, kteří spolu s Radkem Jarošem představí projekt „Hory“, jehož je patronem. Užijete si workshop žonglování s Michalem Třískou, nebo workshop s Tomanem Equilibrem zaměřený na vnímání těla a pohybu při běžných činnostech i sportu. Žasnout budete při iluzionistických kouscích kouzelníka Obinn Magic, jemuž budete moci nahlédnout pod ruce během mikromagie mezi diváky.

Chybět nebude ani autogramiáda oblíbených herců z divácky úspěšných seriálů ZOO a Eliška a Damián.

Přijďte zažít den plný inspirace, zábavy a osobního růstu na festival ZOOM FEST.

Vstup je zdarma.

Pro více informací navštivte www.zoomfest.cz

Reklama