Milé čtenářky, blíží se Halloween a spolu s ním vám chceme přinést inspiraci v podobě receptů na strašidelné dezerty. Proto jsme pro vás připravili speciální „před“ Halloweenskou párty, kde budeme péct sladké dezerty. Akce se koná v pondělí 9.10. od 16.30 v pražském kulinářském studiu „Tančící kuchyně“ www.tancicickuchyne.cz . Chcete se zúčastnit této akce spojené s vařením a pečením a vytvořit s námi dobroty, které budou vypadat „trochu nechutně“, ale budou moc dobré? Pak neváhejte a přihlaste se!

Vyplňte nám tuto anketu a těšte se, že vás vybereme a vy si s námi užijete báječný pondělní podvečer v krásných prostorách Tančící kuchyně s úchvatným výhledem na Vltavu a na Pražský hrad! Anketu najdetena této stránce.

Haloween je tradiční anglosaský lidový svátek, který se každoročně slaví den před křesťanským svátkem Všech svatých. Stále více dětí i dospělých se obléká do strašidelných kostýmů, někdo obráží koledu, halloweenské párty, jiný vyřezává dýně nebo doma připravuje sladké pokrmy se strašidelnou tématikou.

halloween

Tradiční anglosaský lidový svátek se rozvinul v Irsku na základě zvyků oslavy svátku Všech svatých, slaví se 31. října, den před křesťanskou slavností všech svatých. Děti v kostýmech obchází sousedy, zpívají koledy a získávají za ně drobné sladkosti. 

Vystěhovalci zvyk přenesli v 19. století do USA, kde se všeobecně rozšířil, a odtud ho s expanzí americké kultury přejímaly další země. Oblíbeným zvykem je vyřezávání dýní se svíčkou uvnitř, převlékání do strašidelných kostýmů kostlivců, příšerek, domácí strašidelná výzdoba nebo strašidelné pečení.

Partnerem naší akce jsou oblíbené produkty Haribo! Pro zdobení dortíků určitě využijeme Haribo žížaly Wummis nebo různé želatinové bonbony z balíčku Color Rado (třeba netopýry...)

Haribo

Na jaké recepty se můžete těšit?

  • Krvavý cheesecake
  • Hrobečky
  • Koláč s lebkou a s netopýry
  • Dýňové muffiny

hrobecky

Těšíme se na akci! Užijte si ji s námi!

Hledáme deset čtenářek. Pokud se chcete zúčastnit naší akce, vyplňte tuto anketu a my se vám ozveme emailem.

Reklama