Tímto rekordem chceme opět vyslat určitý signál jak Pražanům, aby se chovali ohleduplně k rodinám s kočárky, tak majitelům nákupních center a parkovišť, aby zřizovali další „kočárková“ vyhrazená stání, ale i vedení hlavního města, aby pokračovalo v budování bezbariérové Prahy výstavbou dalších výtahů ve stanicích metra nebo nákupem dalších nízkopodlažních autobusů a tramvají.

A co myslíme ohleduplností? Stačí úsměv pro rodiče s malým dítětem, pomoc s kočárkem do autobusu či tramvaje nebo i pustit sednout nastávající maminku.

5afac0e439bc4obrazek.png
 
Loni jsme přišli s návrhem, aby se Praha zařadila mezi světová velkoměsta, kde jsou ve vozech městské dopravy umístěna vyhrazená sedadla pro těhotné ženy a rodiče s malými dětmi. Letos bychom měli na našem setkání zveřejnit termín, kdy se tak skutečně stane.

Děkujeme maminkám i tatínkům, které svojí účastí na happeningu podporují poselství této akce a stráví s námi příjemné rodinné odpoledne. Poděkování patří také hlavnímu městu Praha, konkrétně náměstkovi primátorky Petru Dolínkovi a našim obchodním i mediálním partnerům, bez jejichž podpory by se akce neuskutečnila. 

Nejvíce informací najdete na www.skocarkemprahou.cz nebo na Facebookové události

Reklama