Galerie hlavního města Prahy srdečně zve na první komentovanou prohlídku výstavy Michal Nesázal / E. L. F., kterou návštěvníky provede sám vystavující umělec pan Michal Nesázal.

Nenechte si ujít výklad od samotného autora, který vás nejlépe zavede do tajuplného světa plného zvláštních bytostí.

Autorská prohlídka výstavy figurálních tušových kreseb, vesmírné projekce a tajemných bran do paralelního světa se koná již zítra - ve čtvrtek 16. 2. v 17.00 ve 2. patře Staroměstské radnice.

Nes

Michal Nesázal (* 1963), laureát Chalupeckého ceny za rok 1992, někdejší člen skupiny Pondělí, který se už od počátku devadesátých let jako jeden z prvních věnoval neokonceptuálním vizuálním instalacím a poté i multimediálnímu umění, se v poslední době zcela odklání od těchto komplikovaných způsobů tvůrčího vyjadřování a svou pozornost soustředěně zaměřuje na „klasické“ techniky.

Nes

V nejnovější rozsáhlé sérii figurálních tušových kreseb, která vznikla přibližně za poslední tři roky od r. 2009, se naprosto vzdává přetechnizovaného přístupu k umění a soustředí se na starou tradiční metodu zobrazování. Kresba je podle autora supermédiem, které je schopno nejúčinněji přenášet emoce. Jednotlivé kresby vznikají rychlou technikou malby alla prima. Celá tato nová série obsahuje okolo 300 kreseb, z nichž je v rámci výstavy představena přibližně třetina.

Rozhovor s Michalem Nesázalem...

Reklama