Původně šlo o jednorázovou akci, kterou jsme chtěli využít toho hezkého období, kdy pomalu končí léto, ještě je naděje na snesitelně teplé večery, ale stmívá se už dříve. Uspořádali jsme na zkoušku přehlídku světelných instalací k výročí narození Karla IV., návštěvnost předčila všechna naše očekávání a na základě mimořádně kladné odezvy od místních i návštěvníků města jsme se rozhodli tuhle každý rok zopakovat a pojmout trochu jinak. Je to zajímavá novodobá show v centru krásného lázeňského města v jeho nejkrásnějším ročním období,“ říká Petr Kulhánek, primátor Karlových Varů.
5bd976cf14c10obrazek.png

Realizační agenturou byla vybrána společnost Borovka events na základě nabídky, kterou předložili v rámci vypsaného výběrového řízení.  „Jak Karlovy Vary, tak i tento projekt jsou pro nás srdcovou záležitostí. Stáli jsme u zrodu 1. ročníku Festivalu v roce 2016, který byl věnovaný českému panovníkovi. Sto let republiky pro nás byla další výzva. Nechtěli jsme zabřednout do hlubší politiky, proto jsme zvolili podtext, který není a nebude v tomto směru pro nikoho „provokativní“. Vzhledem k tomu, že jsou multikulturním městem, pracuje se v rámci námětu pouze s pozitivními pocity, jako jsou např. radost, štěstí, naděje. Na projektu se pracuje již několik měsíců, kdy nejužší realizační tým má okolo 10 osob s tím, že v širším pojetí se jedná o několik desítek osob“, informuje Lenka Borovková, jednatelka realizační agentury Borovka Event.
5bd9773841a28obrazek.png
V letošním roce se návštěvníci mohou těšit na dva shodné večery a rozhodnout se tak, zda se jim do města více chce v pátek nebo v sobotu.  „Cílem audiovizuálního projektu je ztvárnit pomocí Hi-tech multimediálních prvků uplynulé století v centru Karlových Varů na mnoha místech, jež na sebe budou navazovat a hosté si tak užijí podmanivost a kouzlo těchto prostor“, doplnila Jitka Ettler Štěpánková, ředitelka INFOCENTRA MĚSTA Karlovy Vary, o.p.s., které bylo pověřeno Statutárním městem Karlovy Vary realizovat tuto akci.

Jaké jsou trasy „100 let pocitů“? Opět je to celé lázeňské území od Alžbětiných lázní po Grandhotel Pupp.     

Zapište si tedy do diářů termín 7. – 8. 9. 2018 – VARY°ZÁŘÍ a nenechte si noční Vary ujít. 

Podrobné informace o akci lze najít na těchto stránkách.

Reklama