Stále dumáte, jaký program s dětmi vymyslet? Navrhujeme vám zajít na novou výstavu pod názvem NESKUTEČNO. Jde o druhou výstavu konceptu současného pozitivního umění Galerie GUD, jenž se zaměřuje nejen na děti, ale na celou rodinu.

neskutecno

„NESKUTEČNO je naše pojetí překladu cizího slova abstrakce. Námětem výstavy je spojení a odtajnění neviditelného, mnohdy jen cítěného pozitivního vjemu. Radostný barevný výraz je prolínajícím se prvkem tvorby zastoupených umělců. Při výběru děl jsme chtěli ukázat výrazovou rozlišnost, která se ovšem jako celek doplňuje a spolu s prostorem vytváří harmonický rytmus. Přístup všech pěti umělců k tvorbě vyzařuje hravost a dynamiku s jakou si zosobňují fundamentální výrazové prostředky,” říká kurátorka výstavy Magdaléna Rajnohová. 

dja

Vystavující umělci jsou velká jména současné umělecké scény jako František Hodonský, Aleš Lamr, Petr Písařík, Karel Štědrý a Vilém Kabzan. V rámci výstavy jsou plánovány zajímavé workshopy a školní program. Výstava potrvá do 26. dubna 2015. Více informací na www.galeriegud.cz

vystava

Koncept Galerie GUD ART - současné pozitivní umění

Koncept je zaměřen na mladší klienty - děti, mládež a rodinu. Cílem je učit děti již od mala vnímat svět umění, který je jim přirozeně daný a který v nich naše společnost potlačuje. Koncept je zaměřený na představení současné umělecké scény, jež ale nese v sobě umění s pozitivní energií. Jde o to ukázat, že umění patří i do rodiny, a ne jen jedincům. Že celá rodina má žít v pozitivním prostředí jehož součástí je právě umění i na zdech či v prostoru.

Líbí se Vám koncept pozitivního umění? Myslíte si, že je pro rodiny zájem o umění přínosem?

Reklama