Galerie hlavního města Prahy nabízí jedinečnou příležitost prohlédnout si zákulisí zajímavých galerií a seznámit se s významnými osobnostmi české kultury. Tentokrát přijměte pozvánku na prohlídku galerie A.M.180.

gelGalerie A.M. 180 byla otevřena na podzim roku 2003. Je jednou z aktivit A.M.180 Collective, neformálního nezávislého sdružení, které organizuje koncerty umělců z nezávislé hudební scény, výstavy umění, přednášky a filmové projekce. Od října 2007 rovněž provozuje vlastní hudební label Arty Maniac Discs. Dramaturgii zajišťují Jakub Hošek (finalista Ceny Jindřicha Chalupeckého 2005 a 2007) a Anežka Hošková - oba výtvarní umělci, antropolog Štěpán Bolf a šéf labelu Minority Records Dan Dudarec. Tito lidé se dali dohromady, aby si zajistili prostor pro sebe, své přátelé
a přívržence, kteří nejsou spokojení se současnou uměleckou a hlavně hudební scénou v Čechách.

Výstavy ve dvou místnostech prostoru klubu Utopia obvykle trvají tři týdny, což umožňuje jejich rychlé střídání. Galerie nedisponuje žádnými financemi a při realizaci výstav jsou uplatňovány principy DIY. DIY neboli Do It Yourself je jistá alternativa jak se svobodně realizovat i bez zásadnějších investic hmotných nebo časových. Tuto cestu si A.M.180 Collective vybral hlavně z toho důvodu, že neměli jinou možnost jak své aktivity vyvíjet. Na své veškeré aktivity si vydělávají převážně sami, což umožňuje absolutní svobodu. Hlavní finanční zdroj, i když samozřejmě není vůbec jistý, je pořádání koncertů nezávislých zahraničních kapel. Kolem A.M.180 Collective je několik souznějících lidí, převážně ze stran umělců, kteří ze svého vlastního zájmu připravují pro galerii například promítání nezávislých videoklipů či filmů a přednášky. Základní ideou kolektivu A.M.180 je, aby se jeho aktivity vzájemně podporovaly.

  • Co: galerie A.M.180
  • Kdy: v úterý 7. 2. v 17.00
  • Kde: v prostorách klubu Utopia, Bělehradská 45, Praha 2
  • Více na: www.am180.org
  • Vzhledem k omezené kapacitě prosíme o rezervaci předem na pr@ghmp.cz
  • Vstup zdarma
Reklama