Nebojte, nezbláznili jsme se, Brum je název divadelního představení, které si divadlo Minor připravilo pro ty úplně nejmladší diváky. Zvažujete, jestli už jsou vaše ratolesti dost staré na pohádku či loutky a stále nevíte? Tak už dál neváhejte a vezměte je do Minoru. Brum bude bavit i ty nejmenší.

brum

Dny už se nám sice začaly prodlužovat, ale zima ještě rozhodně nekončí. Pokud máte stejně jako já každý druhý den dilema, kam v tomhle počasí vyrazit s malými dětmi, určitě uvítáte tip na unikátní divadelní představení, které si pro nejmenší diváky a jejich rodiče připravilo právě pražské divadlo Minor.

Jedinečnost představení Brum (pro nejmenší medvědy) tkví v tom, že je citlivě připraveno a koncipováno pro úplně nejmenší děti. Doporučený věk 0–3 roky. Já jej shlédla s rok a čtvrt starým synkem, který byl úplně nadšený, takže zvažuji, že půjdeme ještě jednou. Mezi ostatními diváky byly jak děti mladší, tak i starší a všechny vypadaly, že si to moc užily. Inscenace je založena na hře barev, světel, stínů a hlavně na hudbě, takže upoutá i toho nejmenšího diváka.

Představení trvá pouze 30 minut, takže pozornost udrží i menší děti, a hraje se v dopoledních hodinách, takže nikdo není unavený. Celé se to odehrává v baru Loutka, kde je omezená kapacita, a pro děti i jejich rodiče je zde připraveno příjemné posezení na polštářích.

Brum je interaktivní podívanou a role herce a diváka se v průběhu představení stírá. Zpívají se písničky a děti mají mnoho prostoru k vlastnímu hraní. Na představení se totiž podílí jak účinkující, tak i děti a jejich rodiče.

brum2

Pokud máte obavy, jestli bude vaše dítko hodné, odložte je stranou. V Minoru se na vás nebude nikdo zlobit, když budete něco řešit přímo v průběhu představení. Dovoleno je pak také samozřejmě chodit, lézt a jinak dovádět, nebo si dát svačinku. „Medvědí představení“ je pro to jako stvořené a v Minoru není dětem nic zakázáno.

brum3

Kouzelný svět Minoru nemusíte opouštět hned po představení – děti je možné vzít do nádherného a magického prostoru, který se nachází v galerii pasáže hned vedle kavárny. Vnitřní hřiště nabízí řadu prolézaček, skluzavek, domečků a dalších atrakcí, ze kterých nebudete moct děti dostat. Doporučuji dát si kávu a dortík, naplánovat volné odpoledne a užijí si to určitě nejen děti, ale i vy. Já byla nadšená.

brum4


Brum (pro nejmenší medvědy)

Režie: Jiří Jelínek
Hrají: Naďa Husáková, Jiří Jelínek, Filip Nebřenský

Divadlo Minor
Vodičkova 6
110 00  Praha 1

Pokladna
Po - Pá: 10.00 – 13.30 a 14.30 – 20.00
So - Ne: 11.00 – 18.00

Více Info zde.

Čtěte také: