Nejsem nijak zvlášť háklivá na drobné prohřešky vůči pravidlům slušného vychování. U českých mužů si nedělám iluze už vůbec, a dokonce si myslím, že Češi jsou největšími burany ve střední Evropě. Alespoň co se chování vůči ženám týče.

Zvláště muži od padesátky výš se chovají vyloženě jako hulváti… Ale to není tento případ. Muž, o kterém bude řeč, je mladý, není Čech, pohybuje se v módní branži, na první pohled je velmi kultivovaný, má příjemné vystupování a se ženami umí jednat. Koneckonců, v jejich společnosti se také často pohybuje.

Setkala jsem se s ním před dvěma lety při rozhovoru a měla jsem z něj ten nejlepší pocit. Proto jsem přistoupila na jeho žádost, zda bychom se nemohli opět sejít. Má prý nějaké nápady, které by se mnou rád zkonzultoval.

Netušila jsem, oč se jedná, ale dost na setkání spěchal, takže jsem si zorganizovala čas a přišla v ujednanou hodinu do blízké kavárny.

kretén

Jsem zvyklá chodit všude včas, spíš o pár minut dřív, takže mě ani nepřekvapilo, že tam ještě nebyl. Ale že na sebe nechá čekat několik minut? Dobře, omluvil se, beru, je mladý, roztěkaný a času má málo.

„Co pro vás mohu udělat?“ zeptala jsem se. Nastínil mi, že by se kromě módní činnosti ještě rád věnoval psaní, a obrátil se na mne, zda bych ho nemohla na náš magazín uvést. „Nejsem asi ta správná osoba, která by rozhodovala o tom, kdo tady bude psát a kdo ne,“ řekla jsem pravdivě. Ale inspiroval mě a mě napadala spousta věcí, které by mohly naši módní rubriku zpestřit. Návrhář si mé nápady pečlivě zapisoval do notýsku a já mu slíbila, že se na nejbližší poradě o „našem“ projektu zmíním.

Dopila jsem svůj čaj, návrhář dojedl jahodový dort s kávou a přišla servírka. „Dohromady? zeptala se jednoslovně.
„Ne, zvlášť! odpověděl můj spolustolovník a mně trochu spadla brada. Pak zjistil, že nemá dost peněz v hotovosti a bude platit kartou. Ještě že to v této kavárně bylo možné, jinak by šel účet na můj vrub.

Rozloučili jsme se, a já místo abych cizelovala náš společný projekt, musela jsem myslet na to, že mu nestojím ani za ten „pitomý“ čaj.

Co byste si o takovém muži myslely? Kam se podělo gentlemanství? Můžeme si za to samy?

Čtěte také:

Reklama