Máte rádi chřest? Pokud ano, pak pro vás máme důležitou informaci. Sezona pravého českého chřestu už začala, a to skoro o měsíc dříve než obvykle. Teď už je čerstvý chřest k dostání v některých supermarketech a na farmářských trzích.

Chřest (říká se mu také špargl) je velmi zdravá zelenina, obsahuje mnoho kyseliny listové a vitaminu C, dále vlákninu, železo, vápník a selen. V kuchyni se dá použít na hodně způsobů - jako samostatné jídlo nebo jako příloha, záleží jen na vaší chuti. A co víc, příprava chřestu není vůbec složitá.

chrst

Jedním z českých pěstitelů této zeleniny je společnost Český chřest, která sídlí na farmě v Hostíně u Vojkovic. Zdejší chřest je zaručeně čerstvý a má úplně jinou chuť než ten dovezený, a už vůbec se nedá srovnat s chřestem v plechovce! I ve světě je český chřest pojmem a známkou té nejvyšší kvality už více než sto let.

Přečtěte si také:

Chřest je velmi náročný na pěstování, vyžaduje specifické, lehké písčité půdy a také příhodné podnebí, které najdete málokde. U nás se vhodná lokalita nachází právě na Mělnicku, kde také sídlí farma Hostín. Pokud se tam chcete zajet podívat, nejlepší příležitostí pro vás budou tradiční chřestové slavnosti přímo na polích u farmy v Hostíně, a to v sobotu 10. května od 10 hodin. Čekají vás chřestové pochoutky i bohatý kulturní program!

chrest

Zdroj: www.ceskychrest.cz, foto: Martin Siebert

Další články v magazínu:

Reklama