Někdo může tvrdit, že úplně první chyba se stala v momentě, kdy se první žena posadila za volant. Saúdský klerik se zas domnívá, že ženy za volant nesmí sedat vůbec, neboť ohrožují mravnost. Ať si zkrátka říká, kdo chce, co chce, ženy si za volant nejen sedají, ale dokonce miláčky na čtyřech kolech řídí. A často lépe než muži. Jaká úleva konečně sešlápnout plyn až k podlaze a vyloudit přitom zvuk, jako když startuje letadlo. Pozor! Jedu!

Určitě je to předsudek, že ženy jsou horší řidičky než muži, říkám si, když k přejezdu dojíždím na neutrál s rukou vystrčenou z okýnka. Voda z ostřikovačů mě šlehne přes obličej, spolknu to ponížení v bláhové naději, že si toho třeba nikdo nevšiml. Chlápci v protější dodávce se chechtají tak, že přehluší i projíždějící nákladní vlak. Měla jsem vytáhnout rtěnku, špulit rty do zpětného zrcátka, a spadla by jim brada! Měla. Jenže vždycky dělám něco jiného, než bych měla. Fuj, co do té vody přidávají! Odporná chuť na jazyku mě přinutí přehrabovat se v kabelce a najít tu poslední žvýkačku. Auta za mnou troubí. Rozhazuji rukama a jedu. Kolem chlápků v dodávce bych chtěla být neviditelná. Ach, to periferní vidění.

Kdysi jsem se v nějakém návodu na muže dočetla, že ženy mají lepší periferní vidění než muži. Jejich mozek je naprogramován tak, aby mohly přijímat informace z nejméně čtyřicetistupňového úhlu vpravo i vlevo, nahoře i dole. Z dodávky létají vzdušné polibky za bujarého chechotu. Ještě jedna křižovatka a ujedu zpráskanému předsudku pryč!

zena

Do nejkomplikovanější křižovatky ve městě vklouznu jako první, hodím blinkr doleva na druhou pozemní komunikaci a čekám, až se taky blondýna naproti, na stejné pozemní komunikaci, domaluje a vyrazí. Má totiž přednost, nádhera. Ušklíbnu se nad jejím „jistě z myčky“ nablýskaným áčkem. Auto za mnou jak jinak – troubí. No jo, chlap! Blondýna v áčku rozmáchlým gestem, kdy gelovými nehty přejede celou plochu čelního skla, mě pouští?! Cože?! Použiji všechna gesta, která jsem se naučila od řidičů v Itálii, málo platné. Kolem projíždí řidič autobusu a nahlas si uleví: „No jo, dvě blondýny na křižovatce, to je katastrofa!“ Dnes už druhá sprcha.

A třetí, jak už to tak bývá, na sebe dlouho nenechala čekat. Malý zelený mužíček s plácačkou dává tušit velký průšvih. Ulevím si nahlas do skřípění brzd. „Paní řidičko, máte něco proti policii?“ zeptá se a není vůbec malý a má hezké oči. „Maminka říká, že jsou to debilové,“ ozve se ze zadní sedačky má čtyřletá dcera. Voda z ostřikovačů mi přilepila jazyk k patru, nejsem schopna reagovat, hlavou mi projela myšlenka, kolik tahle sranda bude asi stát. A on… on se začne smát: „Jeďte, ať vás nevidím!“

Dámy, nebojte se experimentovat. Situace, kdy dojde autošampon a muž začne zmatkovat, je pro ženu výzvou. Podívejte, jakého výsledku je možné dosáhnout po použití šamponu pro extra zářivý lesk blonďatých vlasů.

auto

Reklama