Celebrity to mají těžké. Na jejich slavné hvězdné ksichtíky jsou dennodenně namířeny desítky fotoaparátů. Jasně že mají v malíčku triky, jak se postavit, kterou půlku (samozřejmě tu hezčí) obličeje nastavit, jestli se zaklonit nebo sklonit bradu, tvářit se oduševněle nebo ukázat běloskvoucí chrup. Takřka na všech fotografiích vypadají úžasně.

ja

Ale budiž nám zlomyslnou útěchou, že i v jejich případě se chybička vloudí (přece jen být ve střehu 24 hodin je vyčerpávající) a škleb je na světě. A na takovou příležitost čekají hladoví papparazzi, co s velkým gustem (a za tučný honorář) vyjdou na trh s fotkou, na které se hvězda netváří právě lichotivě.

be

To my obyčejní smrtelníci máme obrovskou výhodu, že nám případné grimasy a portrétní nepodarky kariéru nepoškodí. Naopak se můžeme na svůj (i cizí) účet docela dobře pobavit. „Jé, tati, ty už zase spíš, no já se tedy tvářím kysele, hele, ty šilháš, to jsem si nevšiml, nebo co ta pětka vlevo dole?“

ni

Já se přiznávám, že focení nesnáším. Nemluvě o focení na různé doklady. To je děs sám o sobě. O to horší, že se tím děsem zataveným v igelitu prokazuji několik let. „ To jste vy?“ Nahlédne tázavě do okénka auta mladý dopravní policista, když mu předložím svůj x let starý řidičák. Co tím chtěl sakra naznačit? To je tak hrozná skutečnost, nebo fotka?

ka

Ne že by na tom nějak záleželo, ale od jisté doby mám pocit, že na všech fotkách vypadám příšerně. Asi normální průběh. S pelem mládí se vytrácí fotogeničnost. Rysy vadnou, koutky klesají a z obličeje vystupuje nos. A to si nemyslím, že bych měla bůhvíjaký raťafák, jenomže jako na potvoru se nějak záhadně prosazuje. Jedinou výjimkou, kdy jsem ještě jakžtakž koukatelná, jsou chvíle, kdy se usmívám nebo spíš směju. Takže sýýýr!

sa

Jak jste na tom před objektivem vy? Rádi zapózujete, poněvadž vám to na fotkách sluší, nebo před ním utíkáte, protože se tváříte (ať děláte, co děláte) vždycky blbě?

A to je oč tu běží.

Najdete dostatek odvahy a smyslu pro humor, abyste nám ukázali svůj škleb?

simi

Pošlete nám fotografii, na které jste buď vy, vaše dítě nebo známý s nějakou vtipnou grimasou a tři nejlepší snímky ohodnotíme kosmetickým balíčkem. Fotografie můžete posílat ode dneška 23. 6. do úterý 30. 6.na dana.svobodova@zena-in.cz .

Budeme se těšit.

Reklama