darekclanek.jpg

Kosmetika a doplňky stravy
Za velký risk se dá považovat jakýkoliv doplněk stravy nebo specifická kosmetika. A to z velmi jednoduchého důvodu. Pokud nevíme, jestli ji příjemce dárku opravdu využije, můžeme mu věnovat naprosto nepotřebný předmět.

Kosmetika musí odpovídat vkusu, potřebám či například typu pleti. Pokud tohle všechno neznáme, je velká šance, že se s dárkem netrefíme. To samé pak platí pro doplňky stravy či dokonce léky. Těžko můžeme znát kompletní zdravotní historii či seznam alergií našich přátel a kolegů. Proto se takovým dárkům raději vyhněte.

Přístroje do kuchyně a nádobí
Velmi rozšířeným druhem dárku, na který pak spíše sedá prach, je nádobí a nejrůznější kuchyňské spotřebiče. Pokud jsme nadšení z našeho speciálního ručního mixéru, neznamená to automaticky, že potěší i našeho kolegu či kamarádku.

Nádobí a obecně vybavení do domácnosti je především závislé na vkusu majitele domu či bytu. Pokud nemáme konkrétní zadání na takový dárek, je velmi pravděpodobné, že vybereme špatně.

Oblečení a šperky
Oblečení a šperk může být ten nejlepší i ten nejhorší dárek. Pokud známe vkus příjemce dárku nebo jsme dostali konkrétní zadání, pravděpodobně nás čeká radostné rozbalování dárků. Míříme-li ovšem naslepo, lze očekávat spíš fiasko. Buď se netrefíme s velikostí a budeme muset oblečení náročně vyměňovat, případně koupíme naprosto nesmyslný kousek.

Vtipné dárky
Chceme-li někomu věnovat z našeho pohledu zábavný dárek, samozřejmě hodně riskujeme. Takový dárek může mít úspěch v okruhu nejbližších přátel, se kterými sdílíme podobný styl humoru. Naopak v případě rodiny nebo kolegů může jít o časovanou bombu.

Příjemce může vtip špatně pochopit a urazí se, což může narušit naše doposud dobré vztahy. Dejte proto pozor na zábavné a originální dárky.

Když nevíte, co darovat. Jaký dárek potěší?
Negativních příkladů pro dárky existuje samozřejmě velké množství. Daleko cennější jsou ovšem příklady pozitivní. Pokud si nejste jistí, co konkrétního věnovat někomu z rodiny, kolegovi či kamarádovi, můžete vsadit na dárkové poukazy. Stačí vybrat částku a e-shop či kamenný obchod, ve kterém je možné poukaz uplatnit.

darekjpg.jpg

Dalším skvělým dárkem je netradiční pobyt, tzv. zážitkový. Vystupte z řady dárků bez nápadu a věnujte vašim blízkým zážitek, na který jen tak nezapomenou. Samozřejmě v tom pozitivním slova smyslu. Může jít o poukaz na pivní lázně pro milovníka tohoto nápoje nebo o netradiční glampingový pobyt pro milovníka přírody. Možností je nespočet, stačí dobře odhadnout, co by mohlo příjemce dárku potěšit. Dobrým vodítkem jsou jejich koníčky či oblíbené činnosti.

Reklama