Když padá hvězda, lidé by si měli něco přát. Není však hvězda jako hvězda. Ve filmu se objevují jak hvězdy nebeské, tak hvězdy zemské. Jako například herci Robert de Niro (Hra na schovávanou), Michelle Pfeiffer (Báječný den) či Claire Danes (Rome a Julie). Scénář napsal Neil Gaiman, jeden z nejčtenějších spisovatelů současnosti, a Jane Goldman. O režii se postaral Matthew Vaughn, který je autorem stylově čisté gangsterky Po krk v extázi. To zaručuje kvalitní 130 minutovou podívanou, která vás rozhodně nebude nudit ani jedinou chvíli.

Příběh je plný napětí, vtipu, strachu i romantiky. Ani na chvíli vás nenechá vydechnout a naprosto vás vtáhne do děje, který je plný propracovaných efektů kouzel a nadpřirozena.

 

Příběh začíná v malé anglické vesničce, která se jmenuje Zeď podle velkého kamenného valu, který ční kolem vesnice a odděluje ji od paralelního světa za zdí. U zdi den i noc hlídá hlídač z vesnice, který má přísný zákaz kohokoliv nechat projít dírou, jež se ve zdi nachází. Jednou se mu to však nepovedlo a jeden vesničan se na druhou stranu přece jen dostal. Z jeho výletu se narodilo dítě. Chlapec Tristan Thorne (Charlie Cox), který se po narození objevil před dveřmi vesničana. Ten ho vychoval ve vzorného hocha, který pracoval jako obchodní asistent v hokynářství. Tristan neví nic o svém původu a touží po srdci místní krasavice Viktorie (Sienna Miller). Ta je však velmi marnivá a přeje si velký důkaz jeho lásky - aby jí donesl právě padající hvězdu.

 

Tristan se hned vydává na cestu, protože na nalezení hvězdy má jen týden. Pokud se nestihne včas vrátit, Viktorie by si vzala jeho soka, který je ve všem mnohem dokonalejší. Po hvězdě však nepátrá jen Tristan, ale i zlá čarodějnice (Michelle Pfeiffer) a dědicové trůnu paralelního světa, který musí najít královský rubín, jenž má hvězda u sebe.

 

Čarodějnice touží po srdci hvězdy, které by jí věnovalo věčné mládí, krásu a život. Královští bratři touží po moci a vraždí jeden druhého, aby to mohli být jen oni, kdo získá rubín a trůn. Tristan chce hvězdu jen proto, aby ji mohl věnovat své vyvolené. Jaké překvapení pro něj však bude, že hvězda je ve skutečnosti krásná mladá dívka jménem Yvaine (Claire Danes).

 

 

V tomto příběhu zkrátka není nic takové, jak se na první pohled zdá. Hvězda je dívkou, Tristan – mladý naivní vesničan, který nic pořádně neumí a je to od přírody nešika, se stane dobrodružným a charismatickým hrdinou, šeredná a zlá čarodějnice se změní v krásnou a pohlednou ženu a drsný a pirátský lovec blesků (Robert de Niro) je ve skutečnosti... Ale to už nebudu prozrazovat, ať vás nepřipravím o podívanou, kterou jsem si jako nic netušící divák mohla užít já.

 

 

 

Jak se všechno semele při nahánění spadlé hvězdy si můžete užít sama ve vašem oblíbeném kině od 27. září 2007. Jediné, co vám ještě prozradím, je, že se můžete těšit na humorné výstupy duchů zemřelých dědiců trůnu. Jejich komentáře příběhu jsou opravdu perly.

 

 

 

Rozhodně vám tento film doporučuji, pokud máte ráda pohádky a fantasy plné napětí, legrace a lásky. V tomto příběhu nic z toho chybět nebude a určitě nebudete litovat času stráveného u plátna. Mě tento film opravdu uchvátil. Bohužel nemůžu posoudit, jak moc je film povedený ve srovnání s knihou, protože se mi dosud nepoštěstilo si ji přečíst.

 

 

Četla jste knihu Hvězdný prach? Líbila se vám? Těšíte se na její filmové zpracování? Půjdete se na ni podívat už do kina, nebo si počkáte na to, až ji budete moci sledovat z pohodlí domova? 

Reklama