Vánoční pohoda. Slavnostní štědrovečerní atmosféra. Opulentní hody. A v tom...

 

 

Pálení žáhy. Žaludeční křeče. Zvracení. Zaražené větry. Průjem. Nebo dokonce – nedej bože – kost v krku!

 

Právě v období Vánoc se intenzivně věnujeme společenskému životu. Navštěvujeme příbuzné, slavíme s přáteli, dopřáváme si hojnosti vybraných delikates a pamlsků na bohatě prostřené tabuli.

Následky na sebe nenechají dlouho čekat!

 

Áááchich, chytil mě žlučník!

Obalovaný kapr. Smažené řízky. Bramborový salát s majonézou. Tučňoučká „božíhodová“ husička. Svíčková...

 

Těžká tučná jídla, zejména smažená, k tomu majonéza, a to vše zalité – nikoliv mořem, ale oceánem alkoholu. Pokud takhle vypadá skladba vašeho vánočního jídelníčku, dráždíte nejen játra, ale koledujete si o parádní žlučníkový záchvat.

 

Tvrzení, že alkohol v trávicím traktu rozpouští či neutralizuje tuky, je pověra.

 

Žlučník vypuzuje žluč do střev, a tím napomáhá trávení. Potíže nastanou, jsou-li v žlučníku kamínky nebo písek, které se spolu se žlučí prodírají úzkým žlučovodem. Mohou vyvolat velmi bolestivou žlučníkovou koliku.

 

Prvními příznaky žlučníkového záchvatu je pocit plnosti, který postupně v břišní krajině přechází v nepříjemnou bodavou bolest. Potom je nutné mít po ruce přírodní bylinné přípravky valochol či cholagan, nebo lék Cholagol.

Naše babičky doporučovaly jako zaručený prostředek sklenici mléka a jako prevenci olivový olej...

 

Pokud se bolest stupňuje, může být provázena zvracením. Po odchodu kamínku do střev se stav zpravidla uklidní, může to však trvat hodiny až dny. Pak je lékařská pomoc nezbytná.

 

Pálení žáhy

Znáte to. Stačí se jen sklonit pro smítko na koberci, nebo se na chvíli natáhnout na gauč k odpolední siestě. A už máte plná ústa kyselých slin a šťáv až odkudsi ze žaludku.

Některé alkoholické nápoje, nezvykle těžké jídlo, ale i čerstvé kynuté pečivo vyvolává nebo zhoršuje (u lidí, které k tomu mají dispozice) tzv. gastroesofageální reflux. Ten se právě projeví zejména vleže pálením žáhy, kyselostí v ústech, nucením k dávivému kašli.

K refluxu dochází tak, že podrážděná žaludeční sliznice vyrábí více kyselých žaludečních šťáv, které pak stoupají vzhůru do jícnu i do úst.

 

První pomoc poskytují léky, které snižují kyselost žaludečního obsahu. Jsou volně prodejné v lékárnách. Nejběžnější jsou anacid, jedlá soda a Rennie.

Lépe je vyhnout se potravinám, které pálení žáhy vyvolaly. Opakují-li se tyto potíže, je nutné vyhledat lékaře, který po vyšetření doporučí speciální léky, jež blokují produkci kyselých žaludečních šťáv.

 

Větry a plynatost

Hojnost jídla a některé specifické potraviny (čerstvé pečivo, luštěniny či košťáloviny) vyvolávají v útrobách nadměrnou tvorbu plynů. To se projevuje nadýmáním. Při následných bolestech je proto vhodné přikládat na břicho v oblasti žaludku teplé vlhké obklady s octem.

Místo jemně masírujte. Pomáhá i kmín a odvar z kmínu.

Lidé s citlivým žaludkem by se měli zátěžových pokrmů zcela vyvarovat a nikdy nejíst přes míru.

 

Tyhle ryby neměly by maso míti samou kost...

U nás je typickým štědrovečerním jídlem kapr. Dokonce i v rodinách, které ryby nemají v oblibě, nesmí chybět na vánočním stole.

Nestává se to sice často, ale jeho drobnější kosti snadno zaskočí.

Jako první pomocí se doporučuje sníst kousek chleba. Střída kostičku v krku obalí, uvolní a spolehlivě „odvede“ do žaludku, kde ji žaludeční šťávy rozloží.

Pokud je kůstka větší nebo chléb nezabere tak, jak má, není zbytí a pacient musí k lékaři, který ji odborně vyjme.

Nejjednodušší je proto předložit společnosti rybu co nejvíce vykostěnou a jíst pomalu a pozorně. To je ovšem pro děti, které se nemohou dočkat dárků, tvrdý oříšek.

 

Zácpa a průjem

Přebytek těžkého jídla spojený s nedostatkem pohybu zpomalí trávení natolik, že se velmi často dostaví zácpa. Potom zapomeneme na všechny pamlsky a necháme si „pomoci“ obyčejným jogurtem, do kterého vmícháme lněné semínko nebo porcí neslazeného müsli.

 

Rembrandt Van Rijn: Pitva doktora TulpaK zaručeným babským receptům patří i 2–3 sušené švestky, namočené přes noc ve vodě (vypije se i výluh), případně karlovarská sůl.

 

Honička kolem vánočních příprav, vaření a obsluhování hostů spolu se stresem a nervozitou mohou vést naopak k průjmu.

K osvědčeným domácím prostředkům patří silný černý čaj, silný vývar, coca-cola, případně lehce osolený džus.

Dále je důležité doplňovat tekutiny, které průjmem ztrácíme.

Má-li průjem dítě do tří let či chronicky nemocný člověk, volejte lékaře.
Reklama