Do mailu nám dorazil zajímavý příspěvek... Za sebe mohu říci, že jsem ho přečetla jedním dechem. Po přečtení posledního slova jsem seděla před monitorem a v hlavě se mi rojilo milion otázek...

 

Je něco takového vůbec možné?
Opravdu se toto děje?

Opravdu existuje takováto zákeřná droga?
Zakládá se tento mail skutečně na pravdě?

 

Co myslíte? Také se vám v hlavě zrodí otázky stejné jako mně, nebo budete mít hned jasno? Svůj názor nám napište do diskuse pod článkem.

 

Upozornění redakce: informace v tomto mailu nejsou ověřené a proto příspěvek berte jen  jako sdělení naší čtenářky.

 

Nioneta

 

 


 

 

 

Ahoj,
přeposílám dopis od mé kamarádky z Kolína, stojí za přečtení....

 


Ahoj, já jsem měla sobotu "plnou nervů". Honzíkovi se stala minulý týden taková nemilá příhoda, která může mít dost nepříjemné následky.
Tak mám z toho šišku zamotanou. Byl ve středu v podvečer s kamarádem na jednání v Kutné Hoře. Já s ním mluvila kolem 6. večer. Říkal, že dojednají a určitě přijede domů. No a nepřijel, kolem 8. už měl mobil mimo dosah, druhý den nebyl k zastižení, babička říkala, že v Zásmukách není, doma se neukázal.


Měla jsem strach, ale nezbylo, než čekat, co se z toho vyvrbí. Domů dorazil před 7. večer ve čtvrtek. Přijel v strakatých teplákách, co jsou "na lítačku" v Zásmukách. Ptala jsem se ho, co se děje, že je nedosažitelný a proč přijel v teplákách a on na to, že se mu stalo něco, co mu neuvěříme.


Po tom jednání ve středu si řekli, že si dají v nějaké restauraci něco k pití a pak pojedou domů. Přisedli k nim nějací lidé, začali se s nimi bavit.
A od té chvíle ani Honza, ani jeho kamarád nic nevědí. Poslední Honzíkův vjem byl ten, že si dal kafe a matonku a že se bavili s těma lidmi. Co to bylo zač, už si nevybavuje. Probudil se až ve čtvrtek v podvečer v Zásmukách v posteli. Vůbec neví, co se dělo v průběhu posledních 24 hodin.
Volal tomu kamarádovi a ten mu řekl, že se probral ve čtvrtek ráno v Kutné Hoře na zemi v parku poblíž sv. Barbory, měl stehy na kotníku a na rameni, vůbec neví, jak k tomu zranění přišel, kdo mu to ošetřil. 


Honza měl naraženou tvář a červené oko, kalhoty uválené od trávy a dole zablácené, úpletové tričko na prsou rozervané tak, že ho rovnou vyhodil do kontejneru a taky neví nic. Nic jim nechybělo - peněženka s obsahem tak, jak si vybavuje, že to měl, klíče v kapse, oba mobily v kapse. Michal měl taky všechno v pořádku včetně občanky, řidičáku, klíčů od auta a auto v pořádku. Vůbec jsem tomu nerozuměla, co to má znamenat. Říkala jsem si, že jim někdo něco hodil do pití, aby je uspal, ale nerozuměla jsem tomu, proč jim teda nic nechybí. Jenom mě napadlo, že musíme vyměnit klíče od bytu a od Zásmuk.


V pátek pak Honzík našel v kapse kalhot lístek z autobusu - po 7. hodině ráno ve čtvrtek jel z Kutné Hory do Uhlířských Janovic (cca 10 km od Zásmuk). Takže víme, že noc strávil v Kutné Hoře, že odjel do Janovic, ale jak se dostal odtud do Zásmuk, ne. Michal si pak vybavoval, že jeli autem, že bourali - Honza prý seděl vzadu - takže od toho by mohla být ta natlučená tvář, jak narazil do opěrky před sebou a ta Michalova zranění. Jakým autem jeli, to nevěděl - v K. Hoře byli Michalovým a to je v pořádku bez jediného škrábnutí.

 

Pak jsem v sobotu dopoledne mluvila s příbuznou - zdravotní sestrou, abych zjistila, co to mohlo být za svinstvo, a z toho, co mi řekla, mi bylo nanic. Prý jim do pití museli hodit drogu - prý se to teď množí. Je to nějaké svinstvo, které neuspí, jako to dělal Rohypnol, ale je možné toho člověka pak manipulovat. Rohypnol je prý teď modrý a pití se po něm barví do modra.Tohle se v nápoji nepozná. Ty lidi pak zneužívají k trestné činnosti - vybírání bankomatů, krádežím aut, příp. i sexuálně.

 

Oni chodí a jednají napohled normálně, ale nechají se ovládat a hlavně pak si vůbec nic nepamatují. Prý je posílají i tam, kde je prostor sledovaný průmyslovými kamerami, takže ti syčáci z toho mají zisk a chudáci zfetovaní pak těžko vysvětlují, že o ničem neví. Tak vůbec nevím, jestli náhodou v tom stavu neukradli auto - jak má Michal záblesk, že jeli autem a bourali. Vůbec nevím, co v nejbližších dnech může vyjít najevo. Naštěstí Michalův otec je nějakým zvířetem na krajském ředitelství policie, takže mu to řekli, a on v případě, že se něco ukáže, sepíše s nimi záznam.

 

V každém případě dopředu ví, že se něco takového stalo. Navíc jim řekl, že o této trestné činnosti se ví, že dokonce to svinstvo někde hází do pití obsluha restaurace. Nebo si ti hajzli na vhození pilulky najímají lidi - za piluli 1000,- Kč. Takže ti zfetovaní pak vůbec neví, kdo je pak dál manipuluje.

 

Řekněte Vašim dětem, ať si strašně dávají pozor, kdo si k nim v restauraci přisedá, a hlídají si pití. I když v případě, že to tam hodí obsluha, nemají šanci nic uhlídat. Snad je lépe chodit někam ve větší partě.

Reklama