Ať už užíváme léky pravidelně, nebo jen nárazově, měli bychom tak vždy činit s rozvanou. Může se totiž snadno stát, že naše lehká svačinka jejich kýžený účinek pozmění nebo úplně vyruší. Zatímco například u alkoholu je interakce s léčivy všeobecně známá, existuje nespočet dalších nápojů a potravin, kterým je dobré se vyhnout. Mohou zvýšit, nebo naopak snížit vstřebávání a vylučování léků, případně s nimi negativně reagovat přímo v organismu. Kromě toho někdy dochází i k ovlivnění hospodaření těla s živinami.

Pozor na tyto kombinace léků a potravin

Králem ovlivňování léků jsou grapefruit a pomelo. Pokud třeba takovým grepovým džusem zapijete léky proti vysokému krevnímu tlaku, srdeční arytmii, ke snížení cholesterolu, nebo k řešení psychiatrických onemocnění, blokujete přeměnu léků v játrech a jejich účinnost stoupá. Platí to i pro léky proti alergiím, po transplantaci orgánů nebo hormonální léčbu a antikoncepci.

Citrusové džusy zvyšují kyselost žaludečních šťáv, čímž snižují účinek antibiotik, které snáze rozkládají.

co1.jpg
Foto: Shutterstock

Příliš mnoho kofeinu neblaze reaguje s léky na plicní onemocnění (theofylliny), ale také může znásobit účinek chinolinových antibiotik a hormonální antikoncepce.

Třísloviny v černém čaji mohou snížit vstřebávání a účinek některých látek v lécích iontového charakteru, třeba těch na štítnou žlázu.

Petržel a další silně močopudné potraviny byste neměla užívat současně s diuretiky. Jejich efekt zesílí a odvodní vás víc, než je žádoucí.

Gingko biloba, česnek a kurkuma snižují srážlivost krve, takže rozhodně nepatří do jídelníčku těch, kteří užívají léky na ředění krve. Zvyšují riziko zvýšené krvácivosti.

Brukvovitá zelenina (brokolice, kapusta, zelí, ředkev) dodává tělu vitamin K, který pomáhá zvyšovat srážlivost krve. Snižuje tím účinek léků na ředění krve.

Užívat vyšší dávky kyseliny listové se nevyplatí při současném užívání methotrexátu – cytostatika určeného k léčbě zánětlivých a nádorových onemocnění. Snižuje jeho účinek.

Jablka přispívají ke kumulaci léků v organismu.

co2.jpg
Foto: Shutterstock

Vápník v mléce a mléčných produktech snižuje vstřebávání některých antibiotik, konkrétně tetracyklínů.

Na letní grilovačku by si měli dát pozor astmatici. Látky, které při této formě úpravy potravin vznikají, snižují účinek theofylinů.

Příliš slaná jídla maří práci lékům ke snížení krevního tlaku.

Čaj z kozlíku lékařského by vám mohl uškodit v případě, že užíváte sedativa. Jejich účinek znásobí. Stejně působí i třezalka. Ta má ale navíc tu vlastnost, že snižuje účinek hormonální antikoncepce.

Psyllium (vláknina) má obrovskou schopnost absorbovat do sebe různé škodlivé látky a tělo detoxikovat. Bohužel s sebou ale vezme i účinné látky z léků a tělo je vyloučí dřív, než v něm stihnou působit. Podobně působí například i černé uhlí.

Nadměrné mlsání lékořice zvyšuje krevní tlak a maří práci léků proti němu.

Raději se zeptejte

Tento seznam potravin ovlivňujících účinky léků není ani zdaleka úplný. Proto se vyplatí zeptat se lékárníka a pečlivě číst příbalové letáky. Každopádně neuškodí zapíjet všechna léčiva studenou, čistou vodou.

Zdroj: Fórum zdravé výživy

Čtěte také:

Reklama