Oslovení nepatřilo vám, ale závadné zubní pastě Colgate Herbal White. Ta může podle hygieniků obsahovat mikroorganismy a bakterie, které mohou způsobit hnisavá kožní onemocnění. Před nebezpečnou zubní pastou varovalo ve čtvrtek ministerstvo zdravotnictví.

„Výrobek představuje vážné riziko, neboť byla zjištěna silná mikrobiální kontaminace a to mezofilními aerobními mikroorganismy a gramnegativními bakteriemi,“ uvedl hlavní hygienik pro ČR Michael Vít. Podle něj mohou bakterie vyvolat u starších osob a lidí se sníženou imunitou nejen hnisavá kožní onemocnění, ale ohrožují i dýchací a zažívací trakt a močové cesty.

Konkrétně se jedná o 50mililitrové balení pasty s výtažky bylin a citronu s šarží 3198GB10333. Lidé, kteří si pastu již koupili, mají podle zákona nárok na její vrácení distributorovi.

To jsou věci! Už i takový výrobek, u kterého by to nikdo neočekával může pořádně ublížit. Pokud doma máte zmíněné balení zubní pasty, budete je reklamovat? Myslíte si, že by bylo možné i zvažovat žalobu o náhradu škody a způsobenou újmu?
 

Reklama