Jak už jste si možná všimli, bedlivěji teď sledujeme, jaké fotografie se na stránkách Žena-in objevují. Stále častěji se totiž setkáváme se stížnostmi skutečných autorů fotografií, které se bez jejich vědomí objevují v našich diskuzích. Proto jsme nuceni přistoupit k několika zásadním krokům.

O tom, že na každou vkládanou fotografii je nezbytné mít licenční práva od jejího autora, si můžete přečíst ZDE. Pokud tomu tak není a vy, třebaže nevědomky, vložíte cizí snímek, jsme to právě my, na koho se jeho autor obrací a žádá finanční kompenzaci. Stále více vlastníků autorských licencí totiž používá software, který dokáže vyhledat jejich fotografii (nebo i výřez z ní) kdekoli na internetu.

Abychom před neoprávněným užitím fotografií chránili sebe, a v konečném důsledku i vás, rozhodli jsme se smazat všechny fotografie v diskuzích pod neaktuálními články. A nezbytné změny přijdou i ve vašich diskuzích. Ty ale můžete ovlivnit vy sami!

Předně vás chceme požádat, abyste nám s odstraňováním neoprávněně užitých fotografií v diskuzích na Žena-in pomohli.

  • Prosíme, odstraňte všechny vámi vložené snímky, jejichž nejste autory a ani k nim nevlastníte licenční práva.

Pokud tak neučiníte, budeme nuceni smazat celé diskuze, v nichž se objevuje větší množství fotografií. A to včetně těch aktivních. Není totiž v našich silách mazat pouze jednotlivé fotografie.

Další změnou, na kterou vás chceme upozornit, je automatické mazání neaktivních diskuzí, v nichž je poslední komentář starší tří měsíců. Pokud byste rádi některou z takových diskuzí přesto zachovali, vložte do ní nový příspěvek. Stačí pouhé „zachovat diskuzi“.

Děkujeme za pochopení.

Reklama