Také jste špatně odhadla stravovací možnosti rodiny a v lednici a ve špajzu se vám během svátků nakupily všemožné vánoční „pamlsky“? Bramborový salát, rybí polévka, kuřecí roláda, obalovaný kapr... I v chladu se mohou potraviny velmi rychle zkazit. Obzvlášť, když obsahují rychle se kazící ingredience – především majonézu, vejce, sýry, syrové maso. A pak už může nastoupit zákeřná salmonela!

Není na první pohled vidět, nemá žádnou chuť ani vůni. Ale pokud bakterie salmonely sníme, způsobí v žaludku pořádný chaos.

Nebezpečné potraviny
Pozor je třeba dávat hlavně na vajíčka vařená naměkko nebo na pokrmy připravované ze syrových vajec – majonézy a saláty, které ji obsahují, ale i krémy, například tiramisu či zabaione, krémové náplně do cukroví a dortů, sníh z bílků, ovocné pěny, syrové těsto na koláč.

Salmonelou se ale také velmi často může doslova hemžit mléko a mléčné výrobky. Především smetana a sýry ze syrového mléka. Velká dávka opatrnosti je zapotřebí v případě masa a uzenin, zejména pak u drůbežího anebo mletého masa, u vnitřností a syrových nářezů (tatarský biftek, sekaná, roastbeef).

Rychle se mohou kazit ale také ryby nebo mořské plody, zejména pokud jsou – jako třeba sushi – připravovány za syrova. Důležité je vědět, že zárodkům salmonely se velmi dobře daří i na drobně nasekané listové zelenině, salátech a na klíčcích.

Otrava
Zárodky salmonely ve zkažených potravinách uvolňují nebezpečné jedy, které dráždí zažívací trakt. Typickými následky otravy je pak velice nepříjemný tlak v žaludku, následné zvracení nebo průjem, ale také křeče, horečka, zimnice a bolesti hlavy a končetin.

Přesné hranice, kdy se jedná jen o obtíže, a kdy už jde o otravu, přesně neexistují. V podstatě je v širším slova smyslu otravou i lehké podráždění žaludku. Obecně se ale pojem otrava používá až tehdy, pokud jsou obtíže velmi intenzivní (silný průjem spojený se zvracením) a trvají déle než dva až čtyři dny.

Ve většině případů jsou podobné případy vyvolány bakteriemi Salmonella nebo Campylobacter. V obou případech se problémy dostaví až za šest či dvanáct hodin po požití „zkažené“ potraviny. Někdy se dokonce otrava projeví až po několika dnech.

První pomoc
Zvracením a průjmem ztrácí postižený člověk příliš mnoho tekutin. Proto je velmi důležité pít v takové situaci minimálně tři až čtyři litry tekutin denně. Ideální je minerálka, nepříliš slaný vývar, někdy pomůže i cola. Pokud obtíže přetrvávají jeden nebo dva dny, potom je rozhodně nutné vyhledat lékaře. V ohrožení jsou pak zejména malé děti a starší a nemocní lidé.

K otravě překvapivě nevede plíseň, která občas se salmonelou na starých potravinách soupeří. Ovšem neznamená to, že by plísně nebyly nebezpečné. Naopak. Na rozdíl od salmonelózy plísně zpravidla nevyvolávají potíže trávicího ústrojí. Mohou ale způsobit rakovinu. A proto by se v žádném případě neměly napadené potraviny používat.

Připravujete na Vánoce jen tolik jídla, co okamžitě sníte? Nebo část potravin zamrazíte? Musela jste letos něco z pokrmů vyhodit?

Reklama